Rīgā uzstāsies viens no radošākajiem amerikāņu mūziķiem – Devendra Banharts

TVNET
Foto: Dana Trippe

Mūzikas aģentūras “8 Days A Week” vasaras koncertu kalendārā iekļauts vēl viens brīnišķīgs koncerts. 31. jūlijā Rīgā pieturēs slavenā amerikāņu mūziķa un kolorītā mākslinieka Devendras Banharta tūres autobuss. Izdevniecības “Mexican Summer” mākslinieks, kurš Latvijā līdz šim vēl nekad nav viesojies, Rīgā, Hanzas Peronā prezentēs savu jauno albumu Flying Wig.

Devendram Banhartam ir viss, lai pasaules mūzikas kritiķi viņa priekšā noliektu galvas: lieliska balss, modes ikonas cienīgs izskats, krāsaina biogrāfija, ko jau tagad varētu apkopot grāmatā, pārsteidzoša muzikāla daudzveidība, lieliska harisma, laba humora izjūta, daudz raibu paziņu un, protams, unikāls pasaules redzējums un muzikālais skanējums.

Devendra Banharts ir viens no ievērojamākajiem vārdiem savā žanrā mūsdienu mūzikas industrijā – mūziķis ar izcilu talantu un izskatu.

Devendram, kuram savulaik bija romāns ar slaveno Holivudas aktrisi Natāliju Portmani, ir savi "firmas trumpji", turklāt tie ir vairāki — lieliska balss, lipīgas melodijas, atbruņojoša sirsnība, autentiskums, izturēta estētika un citas laba skatuves mūziķa īpašības.

Mākslinieka fani, kas izkaisīti viņa dzimtajā Amerikā, Londonā vai Sidnejā, apstiprinātu, ka viņam nekas cits nav nepieciešams. Šī koncertturneja ir pilnīga visa Devendras Banharta radošā ceļojuma retrospekcija. Viņš bauda savu mūziku, un izbauda, ​​kā to bauda viņa klausītāji.

Foto: Dana Trippe

Devendras jaunākais albums noteikti ir apbrīnas vērts. Iedvesmojoties no “Grateful Dead” un japāņu dzejdara Kobajaši Issa haikām, šis desmit ierakstu izdevums tika ierakstīts studijā Topangas kanjonā, kas kādreiz piederējusi pašam Nīlam Jangam. Kaut kā īpaši dozēt Devendras mūzikas baudīšanu nav viegli — viņa Flying Wig, kas iznāca jau pagājušā gada septembrī, ir pārāk labs, lai pēc noklausīšanās to neatskaņotu atkal un atkal.

Tā ir gluži kā terapija, kas neiekļaujas nevienā tradicionālās mūzikas kanonā. Tas ir tas albums, pie kura vēlies atgriezties vēl un vēl tā, it kā būtu to nopircis tikai pagājušajā nedēļā. Devendra atkal ir burvīgs savā veidā — tādā veidā, kādā pasaule viņu ir iepazinusi un iemīlējusi.

Teksasā dzimušais un Venecuēlā uzaugušais Devendra Banharts ir pieradinājis Kaliforniju un šobrīd pavada savas dienas Losandželosā. Devendra atrodas nepārtrauktā kustībā jau vairāk nekā 20 gadu, un atsakoties un tomēr atkal atgriežoties pie alternatīvās mūzikas un folka, pastāvīgi izmēģina jaunas platformas savām idejām. Tā vietā, lai akli kopētu citus, viņš ir devis ļoti nozīmīgu ieguldījumu izvēlētajā mūzikas virzienā. Devendram ir tāda alternatīvās mūzikas veidotāja aura, kas piesaista to klausīties.

Biļešu iepriekšpārdošana uz mūziķa koncertu 31. jūlijā "Hanzas peronā" Rīgā sāksies 17. aprīlī pl. 10.00, un tai būs nepieciešams īpašs kods, kuru sagatavojusi aģentūra “8 Days A Week”. Nosūtot ziņu aģentūras lapā soctīklā Facebook, būs iespējams saņemt atlaides kodu, ar kuru biļešu cena būs lētāka. Biļetes ar kodiem sagatavotas ierobežotā skaitā un vēlāk kļūs dārgākas. Iepriekšpārdošanas kodi būs derīgi līdz 19. aprīļa pl. 10.00.

Nepalaid garām!

Uz augšu