Latvijas Radio bigbends un trombonists Māršals Džilkss koncertēs Rīgas cirkā

Rīgas cirka jauno flīģeli ieskandinās Maestro Raimonds Pauls
TVNET
Foto: Ģirts Raģelis

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina divos koncertos (10. un 11. maijā) jaunatklātajā Rīgas cirka arēnā baudīt Latvijas Radio bigbenda un amerikāņu trombonista, vairāku “Grammy” balvu nominanta Māršala Džilksa (Marshall Gilkes) muzikālo sadarbību. Savukārt 10. maijā cirka jauno koncertflīģeli ieskandinās neviens cits kā pats Maestro Raimonds Pauls!

“Amerikas vadošais trombonists!” un “muzikāls hameleons, kurš spēj pielāgot savu skaņu jebkurai situācijai,” tā par Māršalu Džilksu teikuši džeza mūzikas apskatnieki, fani un klausītāji. Koncertprogrammā izskanēs skaņdarbi no tādām Džilksa programmām kā “Life songs”, “Always forward”, “Brassology”, “Köln”.

Maršals Džilkss ir “Grammy” balvas nominants, amerikāņu trombonists un komponists, kurš guvis atpazīstamību kā izcils un daudzpusīgs džeza mūziķis. Studējis Džuljarda mūzikas skolā pie pasaulē atzītiem mūzikas pedagogiem. Teloniusa Monka (Thelonius Monk) starptautiskā džeza mūziķu konkursa finālists.

Trombonists un komponists Māršals Džilkss.
Trombonists un komponists Māršals Džilkss. Foto: Publicitātes foto

Mūziķa atšķirīgais skanējums un novatoriskā pieeja trombonam ir padarījuši viņu par pieprasītu izpildītāju gan uz tradicionālās, gan mūsdienu džeza skatuves. Džilkss ir koncertējis un sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Marija Šneidere (Maria Schneider), Edmars Kastaņeda (Edmar Castañeda), “Vanguard” džeza orķestri, Djūka Elingtona džeza orķestri un daudziem citiem, tā apliecinot savu virtuozitāti un daudzpusīgumu. Šobrīd Džilkss arī spēlē trombonu pasaulslavenā “WDR” bigbenda pamatsastāvā.

Māršals Džilkss ir džeza mūzikas evolūcijas virzītājspēks, apvienojot savu izjusto un dvēselisko trombona spēli ar apņēmību sasniegt visaugstāko māksliniecisko izcilību.

Rīgas cirks ir vienīgā pastāvīgā cirka ēka Baltijā un viena no pirmajām Eiropā. 2024. gada 20. martā ar plašu performanču un cirka izrāžu klāstu tika atklāta nule kā renovētā Rīgas cirka arēna, kurā, cita starpā, atrodas arī jaunais koncertflīģelis, kuru 10. maijā atklās un ieskandinās Maestro Raimonds Pauls!

Biļetes uz koncertiem meklējamas “Biļešu paradīzes” kasēs un tīmeklī.

Nepalaid garām!

Uz augšu