“Triānas Parks” izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā, “Liepu laipas”

TVNET
Foto: Aleksandra Vdovenko

Grupa “Triānas Parks” sadarbībā ar mūziķi un televīzijas personību Normundu Zušu piedāvā jaunu dziesmu “Liepu laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī.

“Liepu laipas” apvienībai ir īpašs singls, jo tajā piedalās dziedātājs no Latgales - Normunds Zušs. “Manuprāt, Normunda balss ļoti labi iederas šajā dziesmā, jo tās skanējums ir saistīts ar latvisko un mūsu tradīcijām,” vērtē grupas soliste Agnese Rakovska.

“Šī dziesma jau demo versijā spēja mani uzrunāt ar savu etnisko skanējumu un ar stāstu, kurā daudzi klausītāji spēs saskatīt arī sevi. Kad Agneses enerģija, emociju brīvība un vokāls savijas ar latgaliešu valodu, šķiet, veidojas tāds maģisks spēks, kas šo dziesmu paceļ ārpus šīs pasaules rāmjiem un standartiem. Man prieks par sadarbību ar Agnesi un par rezultātu,” stāsta Normunds Zušs.

Foto: Aleksandra Vdovenko

“Vienai no manām vecmāmiņām saknes ir Latgalē, tādēļ, strādājot pie dziesmas, sapratu, ka man tas ir kā antropoloģisks pētījums, lai iepazītu Latgali un tās kultūru,” stāsta Agnese.

Dziesmai līdzi tiek izdots arī videoklips, tā režisors ir Lauris Ābele un operators - Mārcis Ābele. “Šī projekta ietvaros mums bija liels prieks sadarboties ar brāļiem Ābelēm, un liekas, ka šī sadarbība ir jauns sākums kaut kam lielākam,” piemin Agnese.

Foto: Aleksandra Vdovenko

Videoklips ir īpašs ar to, ka uzņemts ar infrasarkanās gaismas kameru, lai piešķirtu tam sākotnēji iecerēto maģisko noskaņu un nodotu vēstījumu par to, ka dzīvojam patiesi skaistā vietā - Latvijā. Agneses vizuālais tēls tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studentēm Letīciju Orlovu un Margrietu Apfelbergu.

Lielu paldies "Triānas Parks" izsaka Rēzeknes novadam par silto uzņemšanu un par iespēju iepazīt cilvēkus, kas veicina novada kultūru un attīstību.

"Triānas Parks" arī šogad, turpinot iesākto tradīciju, decembrī sniegs koncertus Latvijas baznīcās. Biļetes iespējams iegādāties pievienotajā saitē.

Nepalaid garām!

Uz augšu