Folkloras kopa “Upīte” vasaras saulgriežos dalās ar jautru dziesmu “Rullāti”

TVNET
Foto: Publicitātes foto

Folkloras kopa “Upīte” vasaras saulgriežos kopā ar bērnu folkloras kopu “Upīte” vērienīgā projekta ietvaros, kur katra mēneša 21. datumā saviem klausītājiem dāvina atjauninātu kolhoza laikos dziedātu dziesmu, uzbur brīnišķīgu lauku idilli jautrā un saulainā videoklipā dziesmai “Rullāti”. To kopas dalībnieki lauka pētījumos pierakstījuši pie teicējas Līvijas Supes.

Jau vairāk kā gadu folkloras kopa “Upīte” apzina un atjauno “Upītes kultūrtelpā” un tās apkārtnē kolhoza laikos dziedātās dziesmas. Savāktas jau vairāk kā 200 dziesmas no kurām katra mēneša 21. datumā tiek publicēta jauna dziesma, kā arī tās videoversija. Jūnijā folkloras kopa “Upīte” izvēlējās dāvināt dziesmu “Rullāti”, kuru pierakstīja Balvu novada Šķilbēnu pagastā pie teicējas Līvijas Supes.

Balvu novada Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns stāsta:

“Vasaras saulgrieži ir maģisks laiks, kad dabā ir vismazāk tumsas un visvairāk gaismas, šajā laikā jāuzņem enerģija ko mums sūta saule, daba, protams, jautra dziesma tikai palīdz gūt lielāku baudījumu. Ceram, ka tieši šīs dziesmas pavadībā daudzi pāri dosies meklēt papardes ziedu, kas jau nākošgad martā rezultēsies ar brīnišķīgu mīlestības augli.”

Ieraksts tika veikts studijā “Bigmaar’s Records”, bet video versiju dziesmai veidoja “Waltz Visuals” kopā ar video režisori Kati Slišāni. Video piedalās folkloras kopa "Upīte" un bērnu folkloras kopas “Upīte” dalībnieki. Liels paldies par atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fondam.

Nepalaid garām!

Uz augšu