Laiku pa laikam noder atklāt jaunu mūziku, ko paklausīties. Jaunā dziesma savu klausītāju var atrast kā radio viļņos, tā arī skanot veikalā vai kafejnīcā. Interneta straumēšanas vietnes piedāvā plašas iespējas - mūzikas sarakstus, sastādītus pēc žanra, pēc tematikas, pēc aktualitātes. Latvijas mūzikas topa līderiem un ar mūzikas atlasi saistītiem cilvēkiem jautājām, kā viņi ikdienā klausās un kā atrod jaunu mūziku.
Mūzikas klausīšanās var notikt kopā ar draugiem vai lielāku domubiedru, fanu kolektīvu, tāpat tā var būt individuāla pieredze. Piemēram, vietne Spotify piedāvā ar draugu izveidot vienotu mūzikas sarakstu (playlist), salīdzinot, cik līdzīgas un cik atšķirīgas ir jūsu gaumes (Spotify blend). Darba kolektīva saliedēšanai var izveidot kopēju dziesmu izlasi, šādi izkustoties no digitālā algoritma cilpas valgiem. Negaidīti veikalā sadzirdētas mūzikas iepazīšanai var lietot lietotni Shazam.
Jauna mūzika nenozīmē tikai šobrīd populāro, bet arī iepriekš nedzirdēto, un pavisam negaidīti jaunatklājums var kļūt par daļu no atmosfēras un par atmiņu glabātāju. Iespējams, visbiežāk problēma ir neziņa, kā atrast jaunu mūziku. Tāpēc noder rezervēt nedēļā regulāru laiku, kad vari klausīties mūziku, – sākumā derēs stunda vai tikai 30 minūtes – un pakāpeniski laiku palielināt un radīt sev jaunu aizraušanos. Ko iesaka ar mūziku saistītie cilvēki?
“Mūzikas gurmāniem jaunu mūziku būs iespēja atklāt NTS radio. Vietnes Spotify ieteikumi, kā arī Spotify radio, kuru izveido no dziesmas, kura patīk, - tas ir viegls veids, kā atrast līdzīgas dziesmas un dziesmu sarakstus pēc žanriem. Vietnē Apple Music ir daudzas kuratoru veidotās programmas, no kurām var uzzināt daudz jauna. Vietnē Soundcloud var parakņāties un atrast pavisam nezināmas kompozīcijas un dažādus dīdžeju miksus. Var ļauties vietnes YouTube ieteikumiem un attapties pie pavisam nezināmiem žanriem un izpildītājiem. Visbeidzot ir arī draugu ieteikumi - "Satīna" čatā džeki regulāri dalās ar saviem atradumiem!” iesaka grupa “Singapūras Satīns”.