Agregatori nogādā mūzikas ierakstus straumēšanas platformās, uzskaita, iekasē un izmaksā atlīdzību par digitālajiem klausījumiem mūzikas ieraksta tiesību īpašniekiem. Tādēļ svarīgi pirms mūzikas ieraksta publiskošanas, tās radītājiem vienoties par digitālo tiesību sadalījumu, kas ir daļa no intelektuālā īpašuma tiesībām. Agregatori norēķinās ar to cilvēku, kas ir ievietojis ierakstu platformā, savukārt šī cilvēka pienākums ir norēķināties ar pārējiem mūzikas ieraksta tiesību īpašniekiem. Jāatzīmē, ka caur agregatoriem mūziku digitālajās straumēšanas vietnēs ievieto pašizdotie mākslinieki un neatkarīgās ierakstu kompānijas. Lielajam trijniekam, kas ir Universal Music Group, Warner Music Group un Sonny Music Entertainment, ir sava tiešā piegādes ķēde un šis trijnieks kontrolē apmēram 70% tirgus.
Jāpievērš uzmanība meta datiem, lai arī agregatori muzikas ierakstam automātiski piešķir ISCR kodu (identifikācijas kods), tomēr ilgtermiņā būs labāk piereģistrēt fonogrammu LaIPA. Tas nozīmē to, ka dziesmai tiks piešķirts ISCR kods, kas sākas ar LV, tādējādi, ja fonogramma izskanēs ārzemēs (radio vai televīzijas programmās), būs vieglāk to sasaistīt ar producenta “mājas” organizāciju.
Kolektīvā pārvaldījuma organizācijas Latvijā administrē pēc likuma noteiktās autortiesības un blakustiesības, kas Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) gadījumā ir fonogrammas jeb mūzikas ieraksta publiskais atskaņojums, kurā ietilpst gan radiostacijas, gan fona mūzika veikalos un citās publiskās vietās, gan mūzikas ierakstu izmantošana televīzijā un citur.
Ik nedēļas Latvijas mūzikas topā, kuru LaIPA apkopo sadarbībā ar portālu TVNET, datus piegādā atšķirīgi monitoringa pakalpojumu sniedzēji: Radiomonitor - apkopo radiostaciju atskaņojumu datus, bet Ranger Computer - gan straumējumus, gan lejuplādes interneta mūzikas straumēšanas servisos. Populārāko dziesmu apkopojums gan radiostaciju, gan interneta straumju topā ļauj iepazīt saistības starp tendencēm, norisēm un mūzikas patēriņa paradumiem.