Šie Latvijas valsts svētki Babītes Kultūrizglītības centra jauktajam korim “Maska” iezīmēti ar īpašu notikumu – koris pirmatskaņos sev veltītu Jura Kulakova dziesmas “Ōda godam” kora versiju, ko kolektīvam mantojumā atstājis pats komponists.
Koris “Maska” pirmatskaņos sev veltīto Jura Kulakova dziesmu “Ōda godam”
Šī koncertprogramma jau vairākkārt izskanējusi koncertos visā Latvijā. Taču par lielu pārsteigumu kolektīvam, apmēram pirms mēneša diriģents Jānis Ozols saņēmis zvanu no komponista Jura Kulakova meitas par to, ka ir atrasta nošu burtnīca ar iepriekš neredzētu nošu materiālu, ko pavada Jura Kulakova norāde
“labi/stipri maskēta redakcija kādai slikti/vāji zināmai dziesmai korim “Maska”.
Kā izrādās, tā tapusi pēc kora “Maska” diriģenta Jāņa Ozola pēdējās sarunas ar komponistu par “Pērkona” daiļrades godināšanu kora aranžijās un aicinājumu arī komponistam pašam radīt kādu dziesmu šai koncertprogrammai.
Pirmo reizi “Ōda godam” būs dzirdama 16. novembrī valsts svētku koncertā Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”, kur “Maska” uzstāsies ar leģendārās latviešu grupas “Pērkons” dziesmu aranžijām veltīto koncertprogrammu “MASKA. PĒRKONS. A cappella”.
Jānis Ozols, kora “Maska” diriģents un mākslinieciskais vadītājs:
“Teikt, ka atrastā “Ōda godam” versija, kas veltīta īpaši korim “Maska”, ir negaidīts notikums, būtu kā nepateikt neko – tas ir brīnums! Jura aiziešana ir bijis milzīgs zaudējums Latvijas mūzikai, tādēļ saņemt jaunu mūzikas materiālu no viņa tagad ir maģiski. Gan es, gan koristi esam sajūsmināti un ļoti gaidām pirmatskaņojumu.”
Grupas “Pērkons” kompozīcijas tam īpaši radītās a cappella aranžijās koris “Maska” izpildīs arī koncertos 23. novembrī Saldus Mūzikas un mākslas skolā un kora Ziemassvētku koncertprogrammā “MASKA. PĒRKONS. Cosmos” Dzintaru koncertzālē 14. decembrī, kurā tiks izdziedātas arī visiem iemīļotās vokālās grupas “Cosmos” Ziemassvētku melodijas diriģenta Jāņa Ozola vadībā.
Koris “Maska” ir viens no augstāk novērtētajiem amatieru koriem Latvijā, kas ieņem nozīmīgu lomu latviešu kormūzikas tradīciju attīstīšanā un popularizēšanā. Koris tika dibināts 2000. gadā. Tā dibinātājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Ozols.
Kora unikalitāte ir spēja izpildīt dažādu žanru mūziku, sākot ar kormūzikas klasiku un beidzot ar pasaulē populāru popmūziku. Kora sniegums augstu novērtēts nozīmīgos kormūzikas konkursos un festivālos Īrijā, Japānā, Austrālijā, Itālijā, Spānijā un citur, kā arī pirms pāris nedēļām koris ieguva Grand Prix prestižajā kormūzikas konkursā Dienvidkorejā – “Busan Choral Festival & Competition”.