Taujāts, vai nominantu iekļaušanu kādā no kategorijām var padarīt caurspīdīgāku, "Zelta mikrofona" žūrijas loceklis norādīja, ka, vai nu žūrija strādā publiski un publiski arī rāda savu vērtējumu kā, piemēram, daiļslidošanas sacensībās, vai arī žūrijas darbs notiek individuāli, digitāli un slēgtās iekšējās apspriedēs. "Zelta mikrofona" žūrija piederot pie otrā tipa.
"Nesaprotu, ko šajā gadījumā nozīmē "caurspīdīgs". Esam pieauguši cilvēki, un jebkurš mēģinājums vienpersoniski uztiept citiem savu viedokli momentā tiktu apstādināts. Nu, un sazvērestības teorijas, kas no "Olām" stiepjas "Austras" balvas virzienā, manā ieskatā, ir no fantāzijpasaules," sacīja Silabriedis.
Jautāts, kā viņš vērtē žūrijas darbu un cik lielā mērā dziesmu vērtējums bijis objektīvs, viņš akcentēja, ka var atbildēt tikai par savu veikumu. Silabriedis akcentēja, ka iepriekšējos gados "Latvijas Radio 3" - "Klasika" diskusijās par "Zelta mikrofonu" ir skarts arī jautājums par žūrijas dalībnieku eventuālo kompetenci attiecīgās kategorijas vērtēšanā un nepieciešamo iedziļināšanos.
"Bet - tā ir "Zelta mikrofona" izvēle, ko aicināt žūrijā, un mēs varam tikai ticēt labākajam - ikviens no mums iedziļinās un apzinās, ko dara. Jēdziens "objektīvs vērtējums", manuprāt, ir bezjēdzīgs - tāda nav. Rīkotājs izvēlas vērtētājus un piešķir viņiem kompetences pilnvaras. Vērtējums šajā gadījumā ir vairāku vai daudzu subjektīvu vērtējumu kopsumma. Rezultāts ir tas, kas no šī visa sanāk," pauda "Zelta mikrofona" žūrijas loceklis.
LETA jau vēstīja, ka "Zelta mikrofona" ieskatā sociālo mediju vidē un masu mediju pārstāvjiem esot izplatīti dezinformējoši, nepatiesi materiāli, kuru mērķis ir sēt šaubas, diskreditēt žūrijas darbu un izvēles.