/nginx/o/2025/05/16/16848613t1h18e6.png)
Latvijas Universitātes Ekonomikas un Sociālo zinātņu fakultātes studentu raidījuma "Kivi" komanda devās uz VEF kultūras pili, kur jau kopš 2017. gada notiek internacionālais deju konkurss “DanceFest”.
Tajā ar moderno, mūsdienu un tautas deju palīdzību uz skatuves tiek radīti brīnumi, stāsti un jaunas emocijas
Tomēr ir viena lieta, kas vieno visus dejotājus - mīlestība pret deju. Viena no "DanceFest" organizatorēm, Olga Prussakova, pastāstīja par "DanceFest" pirmsākumiem un tā būtību.
Savukārt Valmieras deju studijas “Divided” horeogrāfe Kristiāna Ordone-Maskate pastāstīja par to, kāda ir deju ikdiena. Konkursa neatņemama sastāvdaļa, protams, ir paši dejotāji, tāpēc raidījums noķēra arī viņu emocijas un to, ko viņiem nozīmē deja.
Šoreiz deju studija bija sagatavojusi priekšnesumu “Not Like Us”, kas to arī nozīmē - viņu unikālums ir tas, ar ko izcelties. Deju studijas vadītāja sniedza ieskatu arī horeogrāfes ikdienā. “Man ir forša komanda, līdz ar to ir forši! Nu, izaicinoši arī, protams, kādu reizi, bet man liekas, tāds foršs gandarījums, kad tu kaut ko saliec un māci savējiem, tad viņi paņem pretī, un tu redzi to degsmi acīs. Tad vēl var padalīties uz skatuves ar to, man liekas, tā ir tāda odziņa.”
Konkurss nevarētu notikt bez žūrijas, tāpēc raidījums intervēja Jowha Van De Laak - dejotāju no Nīderlandes, kas ir viens no "DanceFest" žūrijas locekļiem. Viņi vērtē visu - kustības, muzikalitāti, šovu, dejas nodomu un visu pārējo. Grūtākais vērtēšanas procesā ir fakts, ka deju pasaulē ir tik liela dažādība gan stilos, gan komandās. Katrs dara kaut ko atšķirīgu un to ir grūti salīdzināt. Taču vienkāršākais ir to visu izbaudīt.
Vairāk skaties sižetā!