Noskaties «Lupatiņu» režisora jaunās animācijas filmas pirmo rullīti

TVNET
Noskaties «Lupatiņu» režisora jaunās animācijas filmas pirmo rullīti
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

Režisora Edmunda Jansona un studijas «Atom Art» animācijas filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi», kas top Nacionālā Kino centra programmā «Latvijas filmas Latvijas simtgadei», pirmizrādi piedzīvos šā gada oktobrī, taču jau tagad filmas veidotāji piedāvā noskatīties jaunāko filmas rullīti.

Edmunda Jansona režisētā pilnmetrāžas animācijas filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» vēl top, taču filmas projekts jau ir guvis ievērību starptautiskajā animācijas filmu tirgū. Marta sākumā vairāk nekā 800 animācijas producentu, režisoru un izplatītāju no visas pasaules satikās ikgadējā animācijas filmu tirgū Cartoon Movie Francijas pilsētā Bordo. Tajā tika izrādīti 60 topošo animācijas filmu projekti. Par filmu «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» interesi izrādīja pārstāvji no Beļģijas, Francijas, Nīderlandes, Spānijas, Somijas un Zviedrijas. Savukārt amerikāņu žurnāls Animation Magazine filmu ierindojis starp 20 interesantākajiem projektiem, kuru tapšanai noteikti vērts sekot līdzi:

www.animationmagazine.net

Simtgades filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» ir vasaras piedzīvojumu stāsts par diviem bērniem un runājošu suņu baru, filmas scenārijs veidots pēc Luīzes Pastores grāmatas Maskačkas stāsts motīviem.

Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, vienkārši nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta - te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkst notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?

Filmas veidotāji ir režisors Edmunds Jansons, māksliniece Elīna Brasliņa, scenārija autore Līga Gaisa, animators Mārtiņš Dūmiņš, producente Sabīne Andersone. Filma ir Latvijas un Polijas kopražojums un top sadarbībā ar Polijas studiju Letko.

www.facebook.com/jekabsunmimmi

Simtgades filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» pirmizrādi piedzīvos tieši mēnesi pirms Latvijas valsts simtās jubilejas – 2018. gada 18. oktobrī. Līdz šim Nacionālā kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei piedzīvotas jau piecu filmu pirmizrādes, šajā pavasarī gaidāmas vēl četras – 20. aprīlī kinoteātros startēs Ināras Kolmanes spēlfilma «Bille», maija sākumā – Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma «Mērijas ceļojums», maija vidū – brāļu Ābeļu populārzinātniskā filma «Baltu ciltis», bet 1. jūnijā – studijā VFS Films veidotais divu režisoru kopdarbs «Laika tilti» (Kristīne Briede un lietuviešu režisors Audrius Stonis).

Jēkabs, Mimmi un Runājošie suņi from Atom Art on Vimeo.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu