Jelgavā noslēdzies Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls

TVNET
Jelgavā noslēdzies Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kristaps Hercs

Jelgavā 9. un 10. jūnijā norisinājās 12. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls. 10. jūnija noslēguma koncertā klātesošos izklaidēja tādas grupas kā «Jonis» (Lietuva), «Sudden Lights» un «Jumprava». Aplūko Kristapa Herca fotoreportāžu.

Smilšu skulptūru parkā vienkopus satikās dinozauri, ziloņi, leduslāči, pērtiķi, kā arī filozofiski un humoristiski tēli. 15 mākslinieki no 7 valstīm - Latvijas, Lietuvas Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas - smilšu formas pārvērtuši visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz dzīvnieku pasauli paraudzīties no dažādiem skatupunktiem. Unikālo smilšu skulptūru veidošanā izmantots vairāk nekā 1000 tonnu smilšu.

Mākslinieki šā gada festivāla tēmu interpretēja dažādi, tomēr katrs darbs atspoguļo autora uzskatus un redzējumu par to, kāda ir dzīvnieku pasaule. Daži savvaļu veidoja harmonijā ar cilvēkiem, darbos suminot cilvēku un dzīvnieku draudzību. Citi attēloja dabas skarbumu un patiesumu, skulptūrās iekļaujot mirkļus no reālās savvaļas dzīves. Savukārt daži no māksliniekiem šim darbam piegāja ar humoru un filozofiju.

Festivāla konkursā augstākos apbalvojumus saņēma Aleksandrs Skarednovs (Krievija) ar skulptūru «Sarkanā grāmata», Jakub Zimacek (Čehija) un «Čūskas», kā arī Oleksiy Poda (Ukraina) ar skulptūru «Draudzība».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu