Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Zelta mikrofona» ceremonija jau otrdienas vakarā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Ar vairākiem pirmatskaņojumiem un aktuālāko Latvijas mūziķu priekšnesumiem otrdien Dailes teātrī jau 22. reizi tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta mikrofons».

Vakara īpašā viešņa būs Vācijas prestižākās mūzikas balvu Echo Klassik saņēmusī akordeoniste Ksenija Sidorova, kura izbrīvējusi vienu dienu savā aktīvajā koncertdarbībā un uz Latviju dosies no Madrides, lai kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā izpildītu «Carmen’s Spiel». Orķestris veidos arī īpaši unikālu skanējumu Aijas Andrejevas melodiskajam hitam «Tu mani sauc».

Televīzijas pirmatskaņojumu piedzīvos Astro’n’out kopdarbs «Satelīts» ar Fiņķi un Kashuku, un Dailes teātrī viņiem ekskluzīvā iznācienā pievienosies arī DJ Rudd un Goran Gora. Pirmo reizi būs dzirdama arī tēma no topošās Andreja Ēķa filmas «Blēži» Ralfa Eilanda izpildījumā un grupas «Very Cool People» kopdarbs ar Kristīni Prauliņu «We Should Dance».

Grupa «Prāta vētra» izpildīs jaunāko garadarbu «Pašu dārgāko», un mūziķa Dona izpildījumā varēs dzirdēt dziesmu «Namiņš». Īpaši grandiozu priekšnesumu – pārsteigumu visiem skatītājiem – gatavo grupa «Instrumenti», kuri noslēgs «Zelta mikrofona» ceremoniju.

Dailes teātrī tiks godināti arī šā gada Mūža ieguldījuma balvas saņēmēji – Viktors Lapčenoks un Jānis Erenštreits. Īpaši emocionālu priekšnesumu sola sagādāt Lapčenoks kopā ar TDA «Līgo» un kori «Anima», kuri izpildīs «Manai dzimtenei». Tiks izdejoti horeogrāfa Alfrēda Spuras radītie soļi, kuri izveidoti Dziesmu svētku simtgades noslēguma koncertam 1973. gadā, bet cenzūras dēļ ģenerālmēģinājumā deja tika izņemta no programmas. Šogad, uz Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem, horeogrāfi Jānis Purviņš un Jānis Ērglis kopīgiem spēkiem ar tā laika TDA «Dancis» dalībniekiem atjaunoja horeogrāfiju pēc atmiņām. Pēc 45 gadiem šī deja atgriezīsies uz skatuves, savukārt Lapčenoks to dziedās pēc 40 gadu pārtraukuma.

Nominantu vidū šogad vērojama sīva konkurence bez izteiktiem līderiem.

Ceremoniju ikviens Latvijā radītās mūzikas atbalstītājs varēs vērot plkst. 19:30 kanālā 2, TVplay un skaties.lv, kā arī kanālā LNT plkst. 21:10.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu