Kā tas iespējams, ka šāda pleiliste spējusi būt populārāka par «Sony», «Universal» un «Warner» oficiālajām izlasēm?
Vai nu šie aptuveni 1800 sekotāju ir tik ļoti atkarīgi no šīm dziesmām, ka atskaņo tas visi 24 stundas diennaktī, kas, protams, maz ticams.
Vai, kas jau ticamāk, kādi ļaudis Bulgārijā izveidojuši aptuveni 1200 «Spotify» profilu, kas «uz atkārtot» atskaņoja šīs 467 dziesmas. Protams, lai iegādātos oficiālu profilu, jāšķiras no konkrētas naudas summas - šajā gadījumā abonementa maksa 10 dolāri mēnesī jāpareizina ar 1200, rezultātā mēnesī jāšķiras no 12 000 dolāriem.
Vidējais dziesmu ilgums šajās pleilistēs ir 43 sekundes, Dienā ir 86 400 sekundes. Ja izrēķinām uz mēnesi, pieņemot, ka 24 stundu režīmā darbojas visi profili, tad viens profils spēj saģenerēt 60 000 klausījumu. Ja pareizinām ar 1200 profiliem, tad kopējais dziesmu straumējumu skaits - 72 miljoni.
Ja par vienu straumējumu kompānija maksā 0,004 dolārus, tad, pareizinot ar 72 miljoniem, sanāk 288 000 dolāru mēnesī. Un tas ir tikai par vienu pleilisti.
Ja, izmantojot programmu, dziesmas pārslēdzas pēc noteiktajām 30 sekundēm, tad klausījumi mēneša griezumā var sasniegt pat 103 miljonus, kas naudas izteiksmē ir 415 000 dolāru.
Kad atklājās šī shēma, «Spotify» oktobrī izdzēsa visu šo pleilistu saturu, taču, kā vēsta avoti, bulgāriem nemanītiem savu shēmu izdevās īstenot veselus četrus mēnešus, nopelnot vairāk nekā miljonu dolāru.
Tehniski likums pārkāpts netika - par visiem profiliem oficiāli samaksāts.
«Spotify» šo situāciju komentē skopi, sakot, ka nopietni investē laiku un līdzekļus, lai apzinātu šādus viltus profilus.
* ISRC. ISRC (International Standart Recording Code) ir starptautiska kodu sistēma, ko izstrādājusi ISO un IFPI (Starptautiskā mūzikas industrijas federācija). Šā koda mērķis ir nodrošināt starptautisku skaņu un mūzikas video ierakstu identificēšanu