Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar īpašu programmu svinēs koncertzāles «Gors» 5 gadu jubileju

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Artūrs Zaremba/publicitātes

2018. gada maijā pirmā jaunuzceltā koncertzāle Latvijā 21. gadsimtā, reģionālo koncertzāļu tīkla aizsācēja – Latgales vēstniecība «Gors», svinēs nu jau piekto darbības dzimšanas dienu. 1. februārī tiek sākta biļešu tirdzniecība uz koncertzāles piecu gadu jubilejas koncertiem – «Gors piecgades simfoniju».

Latgales vēstniecības «Gors» piecu gadu jubilejas koncertu sērijai dots kopējais nosaukums «Gors piecgades simfonija», simboliski sasaistot iecerētos dzimšanas dienas koncertus ar klasiskas simfonijas četrām daļām, katru balstot kādā no koncertzāles «stiprajām pusēm» – akustikā, radošumā un dažādībā, sadarbībā un latgaliskumā. Svētku programmā iecerēti pasākumi gan lielajiem, gan mazajiem Latgales vēstniecības «Gors» apmeklētājiem, veidojot jaunas koncertprogrammas, aicinot piedalīties savējos un draugus, kā arī neaizmirstot par satikšanās prieku kopīgā sadziedāšanā.

Jubilejas koncertu sērijas programma:

Gors piecgades simfonija
Dzi, te SKAN!

Sinfonietta Rīga. Perpetuum Ritmico

Sestdiena, 5. maijs 18.00, Lielā zāle

Akustika ir viena no mūziķu, klausītāju un speciālistu atzītajām Latgales vēstniecības «Gors» īpašajām kvalitātēm. Piecu gadu dzimšanas diena tik sākta tieši ar akustikas svinēšanu, aicinot svētkus sākt tuviem koncertzāles draugiem – kamerorķestrim «Sinfonietta Rīga» diriģenta Normunda Šnē vadībā. Līdzās kamerorķestrim uzstāsies arī klarnetists Guntis Kuzma un sitaminstrumentu ansamblis «Perpetuum Ritmico». Koncertprogrammā, kura izskanēs tikai Latgales vēstniecībā «Gors», savīsies Jozefa Haidna Simfonija Remažorā Hob. I:86, Sebastiana Fāgerlunda Klarnetes koncerts, Džona Adamsa «Fearful Symmetries» un Žeroma Bosa veidotā Bastera Kītona filmu kinomontāža «Basters», kā arī tiks pirmatskaņots speciāli notikumam topošais Emīla Zilberta jaundarbs – «Concertino sitaminstrumentu ansamblim un kamerorķestrim».

Gors piecgades simfonija

Dzi, te AUG!
Muzikāla komēdija visai ģimenei «Talantu šovs»

Trešdiena, 16. maijs 18.00, Lielā zāle

Mazie skatītāji ir svarīga Latgales vēstniecības «Gors» apmeklētāju daļa, ar kuriem kopā katru gadu top arī kāds uzvedums – jo īpaši ērģeļmūzikas festivāla «ORGANismi» laikā. Piecu gadu svētku reizē sadarbībā ar Armanda Ekšteta «Teātris un ES» Latgales vēstniecība «Gors» aicina uz muzikālu komēdiju visai ģimenei, veidojot pašiem savu muzikālo TV šovu. Šova veidotājs būs Burunduks un piedalīties TV šova konkursā viņš aicinās labākos māksliniekus no visas pasaules. Izrādē piedalīsies profesionāli aktieri un cirka mākslinieks, tāpat spēlējošie, dziedošie un dejojošie Rēzeknes kolektīvi. Bērni visas izrādes laikā līdzdarbosies un iejutīsies gan prasīgās žūrijas, gan arī kāda aktiera lomā.

Gors piecgades simfonija

Dzi, te SVIN!

Mērnas Kleitones džeza kvintets (ASV) un Rēzeknes bigbends

Sestdiena, 19. maijs 19.00, Mazā zāle

Simboliski turpinot koncertciklu «Savējie», Latgales vēstniecība «Gors» aicina uz Rēzeknes bigbenda un Mērnas Kleitones (Myrna Clayton) džeza kvinteta no ASV kopīgu koncertprogrammu, kurā līdzās džeza klasikas un improvizācijas skaņdarbiem dzirkstīs Mērnas Kleitones spēcīgais vokāls. Koncerta norisi atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Gors piecgades simfonija
Dzi, te DZIED!

Sadziedāšanās koncerts «Vysi muni gosti beja»

Sestdiena, 26. maijs 19.00, Lielā zāle,

Latgales vēstniecības «Gors» piecgades programmas noslēgums būs kā varens un līksms simfonijas fināls, kura galvenais trumpis latgaliskā sirsnība un izdziedāšanās. Savējie, postfolkloras grupa «Rikši» un grupa «Tautumeitas», vīs balsis ar grupu «Chveneburebi» no Gruzijas un «Babkiny vnuki» no Krievijas, lai etnomūzikas noskaņās pildītu ne tikai «Gors» Lielo zāli, bet arī apmeklētāju klausīties un pašiem līdzi dziedāt prieku. «Gors» piecu gadu dzimšanas dienas noslēguma koncerts ļaus priecāties arī par vēl vienu koncertzāles kvalitāti – mainīties spēju, jo apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties, vai būt nedaudz vērotājiem no malas, vai mesties dziedāšanas epicentrā pie Latgalei tik raksturīgajiem garajiem galdiem.

Līdz ar Latgales vēstniecības «Gors» atklāšanu 2013. gada 29. maijā Latvijā praktiski sāka darboties reģionālo koncertzāļu tīkls, kurā ietilpst arī Vidzemes koncertzāles «Cēsis» un Liepājas «Lielais dzintars«. Katru gadu Latgales vēstniecībā «Gors» notiek vairāk nekā 150 kultūras pasākumi, bet ēkā notiekošo norišu kopējais apmeklētāju skaits gadā pārsniedz jau 180 tūkstošus interesentu. Latgales vēstniecība «Gors» ir jaunais Rēzeknes un Latgales simbols, notikumu centrs ar plašu un dažādu pasākumu programmu – koncertiem, izstādēm, kino, kā arī darījumu notikumiem – semināriem un konferencēm. Piecu pastāvēšanas gadu laikā koncertzālē uzstājušās gan pasaulē zināmi mākslinieki, gan Latvijas spožākās zvaigznes – operdziedātājas Kristīne Opolais un Marina Rebeka, ģitārists Dominiks Millers, Maestro Raimonds Pauls, mūziķis Midžs Jūrs, dziedātāji Intars Busulis, Vaenga, Gregorijs Lepss, pianists Verstards Šimkus, ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Reinis Zarinš, vijolnieks Koļa Blahers, Ņujorkas modernā baleta zvaigznes «Complexions», kamerorķestris «Sinfonietta Rīga», bandoneonists Marselo Nisinmans un daudzi citi. Šos piecus gadus GORS ir arī Latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks» radīšanas un satikšanās vieta.

Biļetes uz Latgales vēstniecības «Gors» piektās dzimšanas dienas koncertiem sarūpējamas «Gors» un «Biļešu paradīze» biļešu sistēmās un internetāhttp://latgalesgors.lv. GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 5., 16. un 19. maija koncertu biļetēm atlaide 30 %, bet 26. maija notikumam 10 % atlaide.

Latgales vēstniecības GORS piecgades notikumu norise tiek īstenota ar Rēzeknes pilsētas domes, Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas«Profesionālās mākslas pieejamība reģionos» un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu