Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris gūst uzvaru Čehijā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Pagājušajā nedēļā no 2. līdz 5. novembrim Prāgā, Čehijā norisinājās 31. Starptautiskais koru konkurss «Praga Cantat 2017», kurā pārliecinošu uzvaru ieguvis Rīgas Doma kora skolas jauktais koris.

Jaukto koru konkurss «Praga Cantat 2017», tā pastāvēšanas laikā, ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem kormūzikas kultūras notikumiem Čehijā. 30 gadu laikā konkurss pulcinājis Prāgā 859 korus no 38 valstīm. Konkursu vērtē internacionāla un profesionāla žūrija, pēc konkursa dodot vērtīgus padomus, lai palīdzētu koru diriģentiem turpmākajā darbībā. Šajā gadā konkursā piedalījās 20 kori no 12 dažādām Eiropas un Āzijas valstīm – Latvijas, Čehijas, Vācijas, Slovākijas, Slovēnijas, Īrijas, Itālija, Polijas, Horvātijas, Krievijas, Indonēzijas un Ķīnas.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris konkursā startēja sakrālās mūzikas un jaukto koru kategorijās, abās iegūstot zelta diplomu un pirmo vietu.

Diriģents Jurģis Cābulis apbalvots ar konkursa idejas autora īpašo balvu par izcilu diriģenta darbu.

Konkursa žūrija korim piešķīrusi arī divas īpašās balvas – par izcilu vokālo kultūru un par Jēkaba Jančevska dziesmas interpretāciju.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris
Rīgas Doma kora skolas jauktais koris Foto: Publicitātes

Žūrijas pārstāvis, diriģents Mihaels Rinšaits no Vācijas, pēc koncerta Rīgas Doma kora skolas kori uzteicis par harmonisko skanējumu, solistu sniegumu, diriģenta iejūtīgo vadību un krāšņo programmas izvēli.

Sakrālās mūzikas kategorijā Rīgas Doma kora skolas jauktais koris izpildīja trīs skaņdarbus – A. Šnitkes «Three Sacred Hymns» 2.daļu, amerikāņu komponista Ērika Vitakra «Lux Aurumque» un latviešu komponista, Rīgas Doma kora skolas pedagoga Jēkaba Jančevska «Mater Amabilis». Jaukto koru kategorijā koris dziedāja obligāto dziesmu - čehu komponista Antona Dvoržāka «Napadly pisne», latviešu komponista Ērika Ešenvalda «O Salutaris hostia» un Jēkaba Jančevska dziesmu «Atsalums».

Konkursa dalībnieku pulkā bija arī koris «Līvzeme» no Ventspils, kurš folkloras kategorijā ieguva sudraba diplomu.

Šī Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim bija pirmā dalība koru konkursā, kā arī pirmais brauciens ārpus Latvijas robežām. Rīgas Doma kora skolas jauktais koris izsaka pateicību Kultūras ministrijai un PIKC Nacionālajai Mākslu vidusskolai par finansiālu atbalstu brauciena organizēšanai.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu