Pirmizrāde Harija Gulbja komēdijai «Olivers»

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Kristaps Kalns

8.maijā Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde Harija Gulbja komēdijai «Olivers» Edmunda Freiberga režijā. Harijs Gulbis ir viens no Nacionālajā teātrī visvairāk iestudētajiem autoriem, šis iestudējums ir veltījums dramaturgam viņa 90. dzimšanas dienā.

Izrāde par sapņu nepieciešamību. «Jānītis nav slikts cilvēks. Ar viņu tikai vajag mācēt apieties.» Ar šādiem vārdiem Stefānija gatava atdot savu pielūdzēju citai sievietei, uz kuru savukārt cer vēl kāds vīrietis.

Lomās: Daiga Kažociņa, Uldis Anže, Mārcis Maņjakovs, Zane Jančevska, Ilze Rudolfa.

Scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, gaismu māksliniece Krista Erdmane.

Komēdiju «Olivers» režisors Edmunds Freibergs iestudē jau otro reizi. Pirmais iestudējums (1985) guva ievērojamus panākumus, ar to tika izbraukāta Austrālija un Amerika.

Harija Gulbja iestudējumi nacionālajā teātrī: «Viena ugunīga kļava» (1967), «Aijā, žūžū, bērns kā lācis» (1968), «Mans mīļais, mans dārgais» (1969), «Un visi nāks pie manis» (1971), «Silta, jauka ausainīte» (1973), «Cīrulīši» (1975), «Kamīnā klusi dzied vējš» (1977), «Alberts» (1983), «Olivers» (1985), «Uz Liepsalām ejot» (1996), «Vēverīši» (2000), A.Deglava romāna «Rīga» dramatizējums (1988).

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu