Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ukrainai draud izslēgšana no Eirovīzijas par Krievijas pārstāves neielaišanu

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mykhailo Markiv/TASS/Scanpix

Eirovīzijas dziesmu konkursa organizatori ir draudējuši izslēgt Ukrainu no turpmākiem konkursiem, ja valstī uz maijā paredzēto konkursa finālu Kijevā netiks ielaista Krievijas pārstāve Jūlija Samoilova, piektdien ziņoja Eiropas mediji.

Ukrainas Drošības dienests (UDD) pagājušonedēļ aizliedza 27 gadus vecajai Samoilovai uz trim gadiem iebraukt valsts teritorijā, balstoties uz informāciju, ka dziedātāja ir pārkāpusi Ukrainas likumus, apmeklējot Krievijas okupēto Krimu, kur viņa 2015.gadā uzstājusies ar koncertu.

Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) vadītāja Ingrīda Deltenre vēstulē Ukrainas premjerministram Volodimiram Groismanam paziņoja, ka aizliegums Krievijas dziedātājai piedalīties Eirovīzijā ir «nepieņemams», un brīdināja, ka Ukrainas sabiedriskā raidkompānija UAPBC tā dēļ «var tikt izslēgta no turpmākiem pasākumiem».

Šo vēstuli, kas datēta ar 23. martu, Eiropas mediji publicēja piektdien. Eirovīzijas preses birojs ir apstiprinājis šīs vēstules autentiskumu Vācijas radiostacijai «Deutsche Welle».

Ja Kijevas noteiktais aizliegums Samoilovai netiks atcelts, tas «noteikti būs ar ļoti lielu negatīvu ietekmi uz Ukrainas kā mūsdienīgas, demokrātiskas Eiropas nācijas starptautisko reputāciju,» vēstulē rakstīja Deltenre.

«Mēs esam aizvien vairāk neapmierināti, faktiski sašutuši, par to, ka šīgada konkurss tiek izmantots par instrumentu notiekošajā konfrontācijā starp Krievijas Federāciju un Ukrainu,»

viņa piebilda.

Ukrainas prezidents Porošenko apbalvo Eirovīzijas uzvarētāju Džamalu
Ukrainas prezidents Porošenko apbalvo Eirovīzijas uzvarētāju Džamalu Foto: Mykhailo Markiv/TASS/Scanpix

Krievijas Pirmais kanāls ir noraidījis Eirovīzijas organizatoru piedāvājumu ļaut Samoilovai piedalīties konkursā attālināti ar video translācijas starpniecību.

«Mēs piedāvājumu piedalīties attālināti uzskatām par dīvainu un noraidām to, jo tas ir absolūti pret pasākuma būtību,» teikts kanāla paziņojumā.

27 gadus vecā Samoilova kopš 13 gadu vecuma ir pirmās grupas invalīde un pārvietojas ratiņkrēslā. Ir paredzēts, ka viņa Eirovīzijā uzstāsies ar dziesmu «Flame Is Burning».

Ukraina jau iepriekš Samoilovas izraudzīšanos raksturoja kā provokāciju. Vairāki Ukrainas politiķi mudināja Kijevu neizrādīt piekāpību tikai tāpēc vien, ka Samoilova ir invalīde.

Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls 9.-13. maijā notiks Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, jo pērn Stokholmā notikušajā konkursa finālā uzvarēja Džamala no Ukrainas.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu