Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

LTV piedalīsies Berlīnes filmu tirgū «Avant Premiere 2017»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

No šī gada 11. līdz 16. februārim Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle viesosies Berlīnē, kur Starptautiskā mūzikas un mediju centra rīkotajā starptautiskajā kultūras filmu tirgū «Avant Premiere 2017» dalībniekus iepazīstinās ar Latvijas Televīzijas kultūras programmām.

LTV režisores Zitas Kaminskas sagatavotajā prezentācijas videomateriālā iekļauti pieci 2016./2017. gada kultūras projekti - dokumentālās filmas «Marina Rebeka. Gribas un talanta svētītā», «Musica Serena. Komponists Pēteris Vasks», «Alvis Hermanis. Eiropas pēdējais romantiķis», «Osokini. Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija», kā arī Kristīnes Opolais solo koncerts Latvijas Nacionālajā operā.

«Avant Premiere» ir nozīmīgākais televīzijas kultūras programmu tirgus Eiropā, kur īpaši plaši pārstāvētas mūzikas un dejas programmas no visas Eiropas. Tā ir vieta, kur satiekas sabiedrisko un komerciālo televīziju, kā arī tādu filmu studiju pārstāvji, kuri savu darbību orientē tieši uz augstvērtīgu kultūras filmu, mūzikas un dejas programmu veidošanu. Līdzās intensīvam filmu un projektu iepazīšanās darbam, Ieva Rozentāle pārstāv Latviju arī EBU «Mūzikas un dejas grupā», kā arī izvēlēta darbam šīs struktūras birojā, kur kopā ar 6 citu televīziju kolēģiem strādā pie sabiedrisko televīziju kultūras kopprojektiem.

Kultūras programmu un kultūras televīziju industriju koordinē IMZ Starptautiskais mūzikas un mediju centrs, kura darbība Eiropā rit jau 56 gadu. Latvijas televīzija ir šīs organizācijas dalībniece jau trešo gadu, savukārt pasākumā piedalās jau otro reizi. Dalības mērķis ir pēc iespējas plašāk iepazīstināt televīziju un filmu profesionāļus ar LTV veidotajām programmām, izplatīt tās ārpus Latvijas, kā arī iesaistīties Eiropas kopprojektos.

«Tā ir neaizstājama pieredze - tikties ar citu kultūras redakciju vadītājiem, kā arī lielo kultūras kanālu Arte, Mezzo u.c. pārstāvjiem. Mūsu intereses un vajadzības ir līdzīgas, jautājumi, kas uztrauc kultūras programmu producentus visā pasaulē, ir līdzīgi. Jāatzīmē, ka ar savu programmu kvalitāti varam lepoties līdzās citu televīziju pārstāvjiem, lai arī mūsu finansējums salīdzinājumā bieži vien ir niecīgs», stāsta Ieva Rozentāle.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu