Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dailes teātrī atklāj Elitas Patmalnieces personālizstādi

TVNET
Dailes teātrī atklāj Elitas Patmalnieces personālizstādi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Arī šajā sezonā Dailes teātris turpina attīstīt radošo programmu ideju un aicina uz izstādēm Dailes teātra mākslas telpā «Brīvības 75». Jaunās sezonas pirmais piedāvājums ir Elitas Patmalnieces personālizstāde «Viena taada. Elita». Izstāde no 20. septembra līdz 11. decembrim bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

«Jebkura telpa, kurā ienāk Elita, acumirklī kļūst par viņas telpu. Elita ir enerģija. Emocijas. Krāsas. Viņas audekls ir viss un jebkas. Tērps, plakne, sarunas. Arī Elita pati ir audekls. Pulsējošs, dzirksteļojošs, reflektējošs, ievelkošs, aizraujošs. Vārds «izstāde» Elitai ir par šauru, jo to, ko viņa dara, nevar ierāmēt un ieslodzīt kādos konkrētos žanros. Pat ja tam formāli ir tērpa vai gleznas veidols. Elita ir sajūtu komēta. Viena tāda.» Tā par Elitu Patmalnieci, personālizstādi gaidot, raksta Una Meistare, piebilstot, ka «šī izstāde ir spontāns Elitas universa nospiedums – radies konkrētā mirklī un vietā, Elitai ienākot šajā Dailes teātra telpā. Tā ir viņas monoizrāde un performance vienlaikus, jo, kaut ārēji ekspozīcijai ir šķietami konkrēts veidols, visticamāk, jau nākamajā dienā kaut kas būs citādi. Elita būs kaut ko pārbīdījusi – kādu ķebli, gleznu, kleitu. Jo telpa ir dzīva tikai tad, kad kāds to apdzīvo.»

Izstādes producente ir Indra Rubene-Vilipsone.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu