Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdis Atāls izdos jaunu albumu «Mājupceļš»

FOTO: Arnolds Kārklis

Septembrī savu ceļu pie klausītāja sāk dzīves un mīlestības filozofiju cienošā dziesminieka Valda Atāla jaunais albums «Mājupceļš». «Dziesmas būtību nav atšifrējis neviens. Tā ir kā lūgšana, kā grēksūdze, kā sevis uzrunāšana. Tā ir jūtu biogrāfija, augot redzīgākam. Ar laiku, jo aklāks paliec pats, jo redzīgāka kļūst dvēsele,» secina Valdis Atāls, apdomājot jaunā albuma tapšanas izjūtas un apceri.

Viņaprāt, iespēja šādi eksponēt savas jūtas liecina par atsaukšanos uz impulsu kosmosā... «Tā ir arī asinsdzirdamība, no senču iedziedātās pieredzes. Tas ir ceļa meklējums uz mājām, kur dzīvo mīlestība,» domā Atāls.

Šī ideja viņam saistās ar «Vilka dziesmu». «Vilks ir ģimeniskuma simbols. Vilkiem ir nepieciešama pārliecība par kopējo pasargātību. Tā ir kosmiska dziņa un arī mīlestības dziņa. Tas ir ceļš uz garīgu ģimeniskumu,» caur savu dziesmu atklājis Valdis.

Atāls apsvēris, ka jaunais

albums «Mājupceļš» nenonāks tirdzniecībā, bet tiks dāvināts tiem, kas atnāk viņu paklausīties.

Ko dziesminieks dāvina saviem klausītājiem? «Būtu ļoti labi, ja no tā katrs sev paņemtu to, kas noder ceļam. Nekā lieka! Jā, un mīliet sevi! Es dodu iespēju paklausīties, kas jūsos sakustas... Kas liek sevi iemīlēt? Šeit nav motīvu mīlēt mani, bet mīliet sevi!» pauž Atāls.

Jaunajā albumā «Mājupceļš» apkopotas un pa jaunam ierakstītas gan vecākas dziesmas, gan jaunas, tāpat Valdis Atāls iedziedājis tādas savas dziesmas, kuras agrāk bijušas tikai citu izpildītāju sniegumā.

Albumā iekļautas tādas dziesmas kā - «Vilka dziesma», «Neatvadīsimies», «Bet tavi ovāli», «Mana sēta pilna tevis», «Vēl vien' reiz», «Ūdens mantra», «Rudens vitrāžas», «Man nevajag nekā no jums», «Mājupceļš», «Man šķiet», «Miglas pūce», «Mēs dejojam», «Tik ļoti», «Pieskāriens» un citas.

FOTO: Arnolds Kārklis

Gandrīz visām tekstu un mūzikas autors ir Atāls, izņemot dziesmas «Vientulība» un «Pieskāriens», kam teksta autors ir Imants Ziedonis. Albuma ieskaņošanā līdztekus Valdim Atālam (ģitāra, balss) piedalījušies Arnolds Kārklis (ģitāra, mandolīna, mandola, balss), Ilze Grunte (ģitāra), Einārs Kvilis (mandolīna, japāņu flauta) un Andris Šīrants (ģitāra).

Tāpat albuma tapšanā piedalījies etnogrāfiskais ansamblis «Lata Donga», Asnāte Rancāne un Guntars Kukuls (balss), kā arī Edijs Gņedovskis (perkusijas, ģitāra, bass, taustiņinstrumenti, papildu vokāls). Albumu ierakstīja, miksēja un māsterēja Edijs Gņedovskis, «GemStudio».

«Nespēju pateikt konkrētu laiku, kad viss tapis, jo tas ietiecas tālu atpakaļ, pagātnē, un nav iespējams pateikt, no kura brīža tas sācies, taču zīmīgākais notikums bija, kad «zaļo» kustības aizsācējs, bards un dzejnieks Juris Vilcāns man uzdāvināja divpadsmit stīgu ģitāru. Tā bija mana talantīgākā ģitāra, ar kuru kopā radījām skaistākās un ilgmūžīgākās dziesmas. Jura bēru dienā es to upurēju uguns rituālā, pateicība un cerībā, ka tā atgriezīsies pie Jura. Nesen iepazinos ar Jura brāli - Valdi Vilcānu, kas man palīdzēja studijas ierakstu finansēšanā. Liels daudzums dažādos laikos ierakstītu dziesmu neiekļāvās šajā albumā, taču tās nav zudušas. Tās pēc noskaņas neiekļāvās šajā albumā,» atceras Valdis.

«Esmu pateicīgs cilvēkiem, kas mani atbalstīja un iedvesmoja dziesmotam ceļam - manai ģimenei, Mintautam Buškevicam, Jānim Bormanim, Guntaram Kukulam, Eļenai Lukjanovai un vēl daudziem ceļabiedriem! Joprojām ar mīlestību pateicos Jānim Naglim, kas finansēja visus piecus «Piektā debess puse» projektus! Bez Arnolda Kārkla un Ilzes Gruntes es nespētu radīt tik niansētu un baudāmu mūziku! Paldies! Paldies arī Muravejam (Aleksandram Sircovam) par pirmā projekta aranžiju!» pauž V.Atāls.

Albums tiek izdots ar ceļu būvniecības kompānijas atbalstu

Albums tiek izdots ar SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» atbalstu. Uzņēmums ar šo albumu atzīme savu 25 gadu jubileju.

Atāls ir pateicīgs arī uzņēmuma līdzīpašniekiem Madaram Radželim un Mārim Peilānam par sniegto atbalstu.

Viņš pauda prieku par sakritību, ka šāda motīva albumu atbalsta ceļu būvniecības uzņēmums, jo «Igates» izbūvētie ceļi varot aizvest uz skolu, pie radiniekiem, tie varot aizvest tālos ceļojumos pie piedzīvojumiem un bagātīgas pieredzes, bet Atālam patīkot ideja, ka šādi vietējā Latvijas uzņēmuma būvētie vietējie ceļi ir tie, kas vienmēr arī aizved atpakaļ uz mājām.

Tāpat tāds ceļu būvnieks kā «Igate» sasaucoties ar albuma ideju, kura saistīta ar dabā būvētiem ceļiem, no kuriem kāds vienmēr kādu cilvēku ved uz mājām, bet arī simbolisko ideju par ceļu pie savas dvēseles. Komunicējot ar uzņēmumu, Atāls ar gandarījumu pamanījis, ka arī tajā strādājošie cilvēki neesot tikai iegrimuši aprēķina biznesā, bet pamana cilvēkus un viņiem rūp arī mīlestība un dvēseliskums. Viņaprāt, šī sakritība un satikšanās esot likumsakarīga.

«Mēs katrs esam ceļā. Un mājupceļš ir atgriešanās pie savas dvēseles,» pauž V.Atāls.

SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate«» valdes loceklis Madars Radželis arī pauž gandarījumu par šādu sakritību - iespēju atbalstīt Valda Atāla albumu «Mājupceļš» ar šādu ideju, un tas kļūst par uzņēmuma dāvanu pašam sev un partneriem «Igates» 25 gadu jubilejā.

Mājupceļš ir ne tikai ideja vai izjūta ar spēcīgu nozīmi, bet tas ir arī «Igates» būvēts ceļš, kurš šo izjūtu pārdomās saista ar īstenību. Ar lepnumu par padarīto «Igate» ne tikai būvē ceļus, bet arī pati ir ceļš - ceļš uz sakoptu, sportisku un veselīgu Latviju! Tas ir Mājupceļš...

«Igate» ir kompānija ar Latvijas uzņēmēju kapitālu, kas dibināta 1991. gada 20. septembrī un atrodas Zemgales sirdī - Jelgavā - ar struktūrvienībām Jelgavas novadā.

Uz augšu
Back