Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas svētki: Pirms 100 gadiem Albert’ ielā...

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

13.augustā no plkst.12.00 līdz 18.00 aicinām ikvienu Rīgas svētku viesi apmeklēt Alberta ielu un iejusties simts gadus senā pagātnē, kad savu uzvaras gājienu Rīgā sāk kino.

Svētku laikā iela pārvērtīsies kino uzņemšanas laukumā, kur taps mēmais kino, tiks meklēti aktieri un radīta mūzika. Svētku viesu vidū daudzi pazīstami cilvēki, to vidū arī arhitekts Mihails Eizenšteins ar mazo dēlu Sergeju, kas gūs pirmo pieredzi kino uzņemšanā, lai pēc tam savu vārdu ierakstītu kino vēsturē. Pagriezīsim laiku atpakaļ un tiksimies Alberta ielā 1916.gadā!

«Pirms 100 gadiem Albert’ ielā» uzburs jūgendstila laika atmosfēru, kad Rīgā tika celti moderni nami, pa ielu pastaigājās labi ģērbti pilsētnieki, bet kino meistari uzņēma pirmās mēmās kino filmas. Pasākuma apmeklētāji tiks aicināti iesaistīties jūgendstila perioda kino filmēšanas ainās un piedalīsies kino tematikai veltītās izglītojošās aktivitātēs. Ielu piepildīs filmēšanas komanda - režisors, operators, aktieru trupa un asistenti, kas iesaistīs svētku dalībniekus filmas veidošanā. Norisināsies daudzveidīgas radošās darbnīcas: kino grima meistardarbnīca, mēmā kino apskaņošanas meistardarbnīca, darbnīca «Pie daiļās cepurnieces», «Modistu» ? šuvēju un modelētāju meistardarbnīca, fotodarbnīca, pindzelēšanas darbnīca un jūgendstila dekoru veidošanas meistardarbnīca. Īpaša loma būs «Ceļojumu bodei», kura piedāvās doties «ceļojumā laikā» un gida pavadībā iepazīt Mihaila Eizenšteina projektētās ēkas. Teatralizētās ainās piedalīsies tādi slaveni personāži kā būvinženieris Mihails Eizenšteins ar kundzi un dēlu Sergeju Eizenšteinu, gleznotājs Janis Rozentāls un kundze Ellija Forsele - Rozentāle, arhitekts Konstarntīns Pēkšēns ar kundzi Annu.

Svētku viesus priecēs ielu cirka tēli un kino muzikantu trupa. Apmeklētāji tiks aicināti izzināt Rīgas vēsturi un ar jūgendstilu saistītos nozīmīgos notikumus, līdzdarboties konkursos un teatralizētās 20.gadsimta sākuma sadzīves ainās. Par dančiem un jautrību rūpēsies «Pažarnieku orķestris» un dejotāji, bērniem būs iespēja darboties radošajā darbnīcā «Izkrāso melnbalto kino». Tāpat pasākuma viesi varēs vērot jūgendstila modes demonstrējumus un pavisam eksotiskas galvassegas, mācīties deju soļus un baudīt jūgendstila laikam raksturīgus ēdienus.

Eleganta pastaiga jūgendstila laikmeta Rīgā sagādās patīkamus brīžus gan maziem, gan lieliem!

Pasākumu «Pirms 100 gadiem Albert’ ielā» rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs «Rīgas Jūgendstila centrs», atbalsta Rīgas dome, Latvijas Universitāte, Rīgas Juridiskā augstskola, Jūrmalas pilsētas muzejs, Rīgas Motormuzejs, SIA «Akzo Nobel Baltics», muzejs «Cepures pasaule», AS «LNK Industries», muzejs «Mencendorfa nams», izstāžu zāle «Rīgas mākslas telpa» un kafejnīca «Cafe Britt».

http://www.rigassvetki.lv/

Aktuālajām ziņām aicinām sekot līdzi sociālajos tīklos: www.twitter.com/rigassvetki, www.facebook.com/RigasSvetki.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu «Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs»; organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem - uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

Atgādinām, ka svētku dienās, 13. un 14.augustā, Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

IEEJA BEZ MAKSAS.

Muzejs «Rīgas Jūgendstila centrs» Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)

Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00 katru dienu, pirmdienās slēgts.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu