«Satellites LV» izdos b-pušu un retumu albumu «Ego uguņo 2007-2017»

TVNET
«Satellites LV» izdos b-pušu un retumu albumu «Ego uguņo 2007-2017»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Satellites LV (2013. gads)
Satellites LV (2013. gads) Foto: Ģirts Raģelis

Rokgrupa «Satellites LV» šonedēļ, 14. septembrī laidīs klajā albumu «Ego uguņo (2007-2017)» ar pēdējā gadu desmitā tapušām dziesmām, kas nav iekļautas citos albumos. Dziesmas ieskaņotas gan albuma «Pagrīdē» (2012), gan albumu «Vadu» un «Bezvadu» radošo sesiju laikā.

Albumā iekļauta arī grupas «Baložu pilni pagalmi» dziesmas «Cilvēks tik uz pus'» kaverversija, kas ir vienīgā, kura izdota kompaktdiska formātā izlasē «Brāļi un māsas», kā arī grupas «Aurora» dziesmas «Fetišists» kaverversija, kas iepriekš kā b-puse izdota vinilplatē. Albumā iekļauta arī 2015. gadā tapusī dziesma «Barbari», kā arī Valmieras elektroniskās mūzikas dueta «Kasetes» 2012. gada no jauna nomāsterētais remikss dziesmai «Pievienojies!». Platē iekļauts arī 2008. gadā tapušais kopdarbs - dziesma «Vienā pārī» ar pašmāju grupu «Tribes Of The City» (skaņu režisors Gatis Zaķis), kā arī «Vadu» albumā neiekļautā dziesma «Vēlos, lai tu zini», kas 2007. gadā ieskaņota Rīgā ar skaņu inženieri Armandu Treilihu. Albumā būs atrodama arī 2007. gada «atgriešanās singla» - «Dienas gaismas detaļas» oriģinālversija.

«Muzikāli šā mazalbuma materiāls ir otrreizēji pārstrādāti pēdējos gados radīti motīvi, nepabeigtu dziesmu skiču jaunas versijas,» komentē grupas mūziķi. «Šur tur jūtamas jahtroka ietekmes, šur tur diskopanks un Āfrikas ritmi, bet kopumā esam pieturējušies pie satelītu rokraksta.»

Foto: publicitātes

Dziesmas, izņemot «Barbari» un «Pievienojies», ierakstītas Lomika (Ģirta Laumaņa) «Hodila» studijā Valmierā 2013. gada pavasarī, taču pēc ilgāka pārtraukuma to mikss pabeigts tikai tagad. Savukārt dziesma «Barbari», kas tapusi 2015. gada rudenī, ieskaņota kopā ar Arni Račinski Rīgā.

«Dziesma «Barbari - katrā no mums» (no grieķu valodas - barbaros) ir par to, cik bīstams var kļūt cilvēks, ja viņā tiek atmodināts kāds pirmatnējs spēks. Kā rāda vēsture, pat viscivilizētākās sabiedrības var kļūt barbariskas un bīstamas, ja ar tām manipulē,» dziesmas vēstījumu komentē Jānis Žilde. Skaņdarbā saksofonu iespēlējis viens no jaunās paaudzes spilgtākajiem džeza mūziķiem Toms Rudzinskis.

Savukārt dziesmā «Mūsu ego uguņo», kas ir cilvēku savstarpējo attiecību vērojums, kā viesmākslinieks piedalās Rīgas Bigbenda vadītājs, saksofonists Kārlis Vanags. Dziesmai tapis arī teksta video.

Dziesmā «Mākslas darbs» izmantots bijušā prezidenta Andra Bērziņa balss sampls.

Albums no 14. septembra būs pieejams visos mūzikas straumēšanas servisos, kā arī kompaktdiska formātā ierobežotā tirāžā.

Satellites LV ir: Toms Ostrovskis, Mareks Ameriks, Edgars Žilde, Jānis Žilde, Ervings Znotiņš.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu