Rēzeknes svētki 2019: visi ceļi ved uz Rēzekni!

TVNET
Rēzeknes svētki 2019: visi ceļi ved uz Rēzekni!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Rēzeknes svētki
Rēzeknes svētki Foto: publicitātes

No 2. līdz 4. augustam svinēsim Rēzeknes 734. dzimšanas dienu, savijot pilsētas svētkus vienotā moto “Visi ceļi ved uz Rēzekni!”

2. augustā, piektdien, plkst. 16.00 svētkus ieskandinās duets Duo Esmera ar ērģeļmūzikas koncertu “No Holandes Latgalei” Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē. Mākslinieki – Una Cintiņa (ērģeles, Latvija) un Žans Sebastians Bouvārs (kontrtenors, Francija) satikās Amsterdamā 2007. gadā, kur joprojām dzīvo un radoši darbojas, regulāri koncertē dažādās Eiropas valstīs, arī Latvijā, tomēr Latgalē duets koncertēs pirmo reizi! Rēzeknes katedrālē visu laikmetu mūzikā izskanēs Sv. Jaunavai Marijai veltīta koncertprogramma.

Savukārt Rēzeknes Festivāla parkā piektdienas vakarā plkst. 18.00 skanēs XVI Starptautiskā akordeonistu plenēra “Rēzekne 2019” noslēguma koncerts, kurā šogad jaunos akordeonistus iedvesmos Rahmaņinova Tambovas Valsts mūzikas pedagoģijas institūta aspirants Nikolajs Bažilins (Krievija). Pēc tam plkst. 19.00 pilsētu iekrāsos Rēzeknes jauniešu mūzikas un deju grupas, tostarp deju studija “Dynamic Hit”(vad. Diāna Garanča), deju studija “StopTime” (vad. Liāna Merņaka Ņikitina), deju kolektīvs “Soul Call” (TFK Rēzekne, vad. Karīna Kraine), Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas džeza kombo, grupa “Ceļinieki”, Diona Liepiņa, Elizabete Gaile u. c.

Piektdienas noslēgumā plkst. 21.00 rēzekniešus priecēs mūziķis Ralfs Eilands un hiphop mākslinieki Ozols, ansis, Edavārdi, Beiraks un Fantiq, bet par nakts disko mūziku rūpējies DJ Nonserious. Tāpat trīs dienas Gājēju promenādē skatītājus pārsteigs Dream Catchers Crew veidotais mākslas objekts “Another way”.

3. augustā, sestdien, no plkst. 10.00–15.00 darbosies svētku tirgus Brāļu Skrindu ielā pretī Rēzeknes kultūras namam, vilinot pircējus mieloties ar lauku labumiem un rotāties ar amatnieku darinājumiem.

Dienas laikā aktīvās atpūtas cienītājiem būs iespēja vērot un piedalīties Ghetto Games, kas no plkst. 12.00–17.00 notiks Atbrīvošanas alejā no N. Rancāna līdz Pulkv. Brieža ielai. Tas būs Ghetto Football izbraukuma posms Rēzeknē, kur savus spēkus ielu futbolā varēs pierādīt gan mazie, gan lielie futbolisti. Paralēli ielu futbola turnīram, būs iespējams spēlēt FIFA 19, piedalīties Panna turnīrā, uzspēlēt galda futbolu un izmēģināt citas futbola atrakcijas.

Sestdienas vakara programma plkst. 20.00 sāksies ar tradicionālo Rēzeknes iestāžu un organizāciju svētku gājienu “Visi ceļi ved uz Rēzekni!”. Pēc gājiena Festivāla parkā skatītājus priecēs liriskā grupa “Baritoni”, kurā apvienojušies Latgalē iemīļoti mūziķi Ingars un Artūrs Puncuļi, Mārtiņš Strods un Normunds Litovnieks.

Rēzeknes svētkos plkst. 22.00 būs vienreizēja iespēja piedzīvot otro Baltijas muzikālo strūklaku šovu “Divdesmit piecās dziesmās apkārt zemeslodei”, kas būs aizraujošs, muzikāls ūdens strūklaku, lāzeru, gaismu un video projekciju šovs, kurā satiksies virtualitāte un realitāte, sapņi un īstenība, mūsdienu tehnoloģiju iespējas un skatuves mākslinieku talants. Divi fantastisku balsu īpašnieki, visdažādāko muzikālo žanru dziedātāji – Annija Putniņa un Miks Dukurs, izpildot vairāku valstu un mūzikas stilu hitus, liks dzīvot līdzi šova varoņu gaitām, bet seši lieliski dejotāji, horeogrāfes Ievas Kemleres vadībā, ar dejas un kustības palīdzību uzburs skatītājiem aizraujošus notikumus.

Tas būs stāsts par ceļojumu, kurā neeksistē laiks un telpa. Virtuālā realitāte un mākslīgais intelekts liks varoņiem – Viņai un Viņam – divdesmit piecu populāru pasaules mūzikas hitu laikā apceļot apkārt zemeslodei, meklējot slavu, azartu un piedzīvojumus, nokļūstot visneiedomājamākajās

situācijās un visfantastiskākajās pasaules vietās. Muzikālajā ceļojumā šova varoņi, cauri briesmām, pārsteigumiem un komiskām situācijām, satiks mīlestību, kura, kā izrādās, mīt tepat blakus. Atgriežoties no ceļojuma, ikviens sapratīs, cik ļoti mums katram ir vajadzīga vieta uz šīs zemeslodes, kuru saucam par mājām, un kur mūs gaida. Koncertšova režisori ir Valdis Pavlovskis un Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe – Ieva Kemlere, scenogrāfs – Jānis Pētersons, producente – Ieva Šteinberga, nodrošina – koncertaģentūra “Bravssimo” sadarbībā ar SIA “Artistic”.

Koncertšovs noslēgsies ar svētku salūtu, pēc kura plkst. 23.30 Rēzeknes pakalnus pieskandinās leģendārā disko grupa “Boney M”! Pasaulslaveno grupu “Boney M” 1975. gadā izveidoja vācu producents Frenks Farians, bet jau 1976. gadā grupa ar hitu “Daddy Cool” pārliecinoši ieņēma pasaules mūzikas topu pirmās vietas. Drīz sekoja arī nākamie grupas hiti – dziesmas “Sunny”, “No women no cry” u. c. Kopš tā laika grupa “Boney M” kļuva par neapstrīdamu līderi disko mūzikas attīstībā un Rēzeknē noteikti dzirdēsim populārākos pasaules disko hitus.

4. augustā, svētdien, plkst. 11.00 notiks tradicionālā un jau 10. Ģimeņu parāde, kurā piedalīties var ne tikai Rēzeknes ģimenes ar bērniem, bet arī novadā un citās Latvijas pilsētās dzīvojošās ģimenes, jubilejas parādes tēma – “Fantāzijas lidojums”. Atraktīvākā un radošākā ģimene saņems galveno balvu no pasākuma ģenerālsponsora SIA “Kind Service” – kruīza ceļojumu visai ģimenei uz Zviedriju ar “Tallink”, bet visām ģimenēm būs iespēja laimēt dažādas vērtīgas balvas no parādes atbalstītājiem.

Svētku ietvaros varēs iesaistīties gan aktivitātēs, gan baudīt koncertprogrammu “Saldi krāsains brīnums”, kurā darbosies pasaku varoņi un pārsteigs bērnus ar putu ballīti, konfekšu lietu, burbuļiem u. c.

Ieeja Rēzeknes svētku 2019 pasākumos – brīva.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu