"Dvēseļu putenis" Vācijas sirdī

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
"Dvēseļu putenis" Berlīnē
"Dvēseļu putenis" Berlīnē Foto: Valentin Paster

Režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”, kas ir līdz šim skatītākā filma atjaunotās Latvijas vēsturē, februārī ar labiem panākumiem startējusi arī Eiropas filmu tirgū (European Film Market) Berlīnē, kas vienkopus pulcē vairāk nekā 10 000 producentu, tirdzniecības aģentu un izplatītāju no 110 valstīm.

Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), filmas starptautisko izplatītāju Eyewell, Nacionālo Kino centru un filmu studiju "Rija", filma “Dvēseļu putenis” Eiropas filmu tirgū tika prezentēta trīs stendos. Nedalītu tirgus apmeklētāju un vietējo iedzīvotāju uzmanību saņēmuši arī tirgus teritorijā un Berlīnes ielās manītie staltie latviešu strēlnieki. “Bijām sagatavojuši arī suvenīrus, kas izpelnījās industrijas blogeru novērtējumu un tika izķerti jau pirmajās dienās. Tāpat esam saņēmuši komplimentus no ārvalstu kolēģiem par to, ka viņu tirgus ikdienu esam padarījuši daudz neierastāku. Mūs nevar nepamanīt,” norāda filmas starptautiskā producente Ilona Bičevska.

Filma izrādīta dažādu festivālu pārstāvjiem un ārvalstu izplatītājiem. Un, lai arī filmas pārstāvji tikuši brīdināti par iespējamo nenoturīgo interesi šādos seansos, filmas izrādīšanas laikā zāle bijusi pilna līdz pat beigu kadriem. Kopumā filmas seansus apmeklēja jomas profesionāļi no 28 valstīm un izteikti sadarbības piedāvājumi no Japānas, Ķīnas, Itālijas, Spānijas, ASV, Turcijas, Irānas un citām valstīm, kā arī noslēgti sadarbības līgumi ar Koreju un Apvienoto Karalisti. 

"Dvēseļu putenis" Berlīnē
"Dvēseļu putenis" Berlīnē Foto: Valentin Paster

Filmu Latvijā šobrīd apmeklējuši jau vairāk kā 250 000 skatītāju, un tā joprojām skatāma Latvijas kinoteātros.

Foto: Filmas "Dvēseļu putenis" svinīgā pirmizrāde Rīgā.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu