Ūdens skaņais, tīrais. Mēs jau neesam vienkārši vertikālas peļķes, bet domājošas - latviski domājošas “akas”, mēs esam pirtnieki un latvieši, kuri vēlas būt kopā ar tradīciju, ar tautu, ar zemi… Kad pieskaries ūdenim, sajūti to, vienojies (esi) ar to, virzi to, pateicies tam. Tikai tad, kad tavs gars un ūdens būs vienoti, arī pirts slotai būs tā spēks un garam vieds, un visam it viss. /Aigars Kruvesis/
Pirts ir vieta, kur satiekas visas stihijas, centrālā no kurām ir ūdens, kas pirtī sastopams vairākos agregātstāvokļos. Tas, ka ūdens ir visa dzīvā uz Zemes pamats, noteikti nav apstrīdams, un aizvien vairāk tiek pētīta arī ūdens atmiņa un spēja glabāt sevī informāciju un enerģiju, ko, mākot pareizi pielietot, cilvēks var izmantot ikdienā savas dzīves kvalitātes uzlabošanai.
Šajā raidījumā par ūdens spēku tikāmies ar Māri Žundu – rūdīšanās skolas dibinātāju un vadītāju, biohakeri un pirtnieku, kas īpaši pievērsies darbam ar ūdeni septiņus gadus atpakaļ.
Pirms tam strādāju IT jomā, un, ja vadīties pēc analoģijas no tehnoloģijām, tad kādreiz pusi no problēmām vai vairāk varēja atrisināt, izraujot kompi no elektrības, izņemot bateriju telefonam, vai arī restartējot kompi. Un šobrīd tā mana misija, ko es sev esmu pasludinājis, ka man ir jāuzņemas aizbildniecība par aukstumu, jārestartē prātus un ķermeņus.
Kā Māris stāsta, septiņus gadus atpakaļ viņš esot sācis ievērot disharmoniju savā dzīvē, kas saistījās primāri ar veselības problēmām – liekais svars, vairogdziedzera problēmas, paaugstināts asinsspiediens. Paralēli tam, Māris esot novērojis sevī arī nespēju vadīt stresu, lai gan ofisa ritms, kad pirmdienas bija sliktās dienas, un piektdienas vakarā enerģija bija izsīkusi, tolaik viņam šķita pieņemams. Iepriekšējās dienas uzkrātās negatīvās enerģijas nomazgāšana dušā arī vairs nav līdzējusi, un bija jāmeklē jauni pašattīstības veidi.