Cēsīs atklās laikmetīgās mākslas izstādi

TVNET
Cēsīs atklās laikmetīgās mākslas izstādi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
JCE Biennāles 2019-2021 atklāšana Monrūžā, Francijā
JCE Biennāles 2019-2021 atklāšana Monrūžā, Francijā Foto: publicitātes

No 7. augusta Vides risinājumu institūta (VRI) Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis" Cēsīs būs apskatāma JCE Biennāles 2019 – 2021 "Eiropas jaunrade" laikmetīgās mākslas izstāde "Stop Making Sense". Tajā būs redzami mākslas darbi, ko veidojuši 55 mākslinieki no 7 valstīm.

Laikmetīgās mākslas izstāde JCE Biennāle 2019 – 2021 Cēsīs viesosies jau trešo reizi, arvien spēcīgāk iezīmējot pilsētu kā pievilcīgu un starptautiski atzītu laikmetīgās mākslas un kultūras galamērķi. Šā gada izstādē būs apskatāmi laikmetīgās mākslas darbi, ko veidojuši 55 jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm - Francijas, Dānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Latvijas un Rumānijas.

Par izstādes vadmotīvu Latvijā izvēlēts vēstījums "Stop Making Sense", kas atsaucas uz pasaulē šobrīd valdošo apjukumu un laikmetīgās mākslas tendenci iegrimt padziļinātās interpretācijās. Kuratori Tīna Pētersone un Alberto di Gennaro iezīmē savu redzējumu:

""Stop Making Sense" ir atbildes reakcija neskaidrībai, kas pēdējos mēnešos kļuvusi par normālu ikdienas sastāvdaļu. Kad pasākuma plānus no “Going” nākas pārcelt uz “Maybe”, drīz vien tiekot atceltam pašam notikumam, top skaidrs, ka plānot nav jēgas, jo šādu lēmumu pieņemšana sniedzas krietni tālāk par indivīda ietekmes lauku. Tā vietā "Stop Making Sense" ir mudinājums atteikties no pieņēmumiem, ko esam raduši formulēt, veidot un uzturēt vien ar prāta palīdzību. Redzēt skaidri. Bez izlikšanās, ka tam ir kāda jēga."

JCE Biennālē 2019-2021 Latvijas delegāciju pārstāv septiņi mākslinieki - Annemarija Gulbe, Elīna Semane, Luīze Rukšāne, Sabīne Vernere, Santa France, Krišs Zilgalvis, Krišjānis Elviks un kuratore Tīna Pētersone. Izstādes atklāšanā Monrūžā, Francijā starptautiska mākslas profesionāļu žūrija izvēlējās perspektīvākos no māksliniekiem, pasniedzot tiem Grand Prix balvas, kurās ietilpst apmaksāta 6 mēnešu rezidence Parīzē un stipendija. Divus no trim piešķirtajiem apbalvojumiem saņēma Latvijas delegācijas pārstāves – Santa France un Annemarija Gulbe. Īpašu novērtējumu un specbalvu, apmaksātu rezidenci Parīzē, saņēma arī māksliniece Sabīne Vernere.

Starptautiskās žūrijas prezidente, Šveices mākslas galerijas "Galerie Laurence Bernard" direktore Odrija Teičmane uzsvēra: "Latvijas delegācija šogad uzrādījusi īpaši augstu sniegumu, demonstrējot svaigu skatījumu un aktualitāti kā darbu naratīvos, tā izvēlētajos medijos."

Par biennāli

Laikmetīgās mākslas biennāle JCE Biennāle 2019 - 2021 tika izveidota 2000. gadā Parīzes piepilsētā Monrūžā ar mērķi sniegt atspēriena iespējas jaunās paaudzes māksliniekiem un veicināt viņu atpazīstamību Eiropas un pasaules mērogā. Biennālē piedalās valstis, kas apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Pateicoties kuratora Alberto di Džennaro un Kaņepes kultūras centra vadītāja Dāvja Kaņepes iniciatīvai, JCE biennāle nonāca Latvijā. Divu gadu laikā biennāles izstāde apceļo iesaistīto valstu galerijas un mākslas centrus, pavisam kopā mērojot 5850 km. Zinātnes un mākslas centrs “Brūzis” ir jau trešā biennāles izstādes pieturas vieta. Pēc tam tā dosies uz Klužu-Napoku Rumānijā.

Latvijas dalību biennālē vada Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar scenogrāfu un kuratoru Alberto di Džennaro. Izstādi finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Izstāde būs apskatāma no 2020. gada 7. augusta līdz 27. septembrim zinātnes un mākslas centrā "Brūzis", Lenču ielā 11, Cēsīs. Izstādes norises laiki: trešdiena – svētdiena no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Vairāk par izstādi iespējams uzzināt šeit.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu