"Mans mīļākais karš" iekļūst starp 27 filmām, kas pretendē uz "Oskaru"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
"Mans mīļākais karš"
"Mans mīļākais karš" Foto: kadrs no filmas

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš" iekļauta ASV Kinoakadēmijas balvai "kvalificēto un ieteikto" animācijas filmu sarakstā. Par tālāko soli – izvirzīšanu “Oskara” nominācijām Labākās animācijas kategorijā spēkosies divdesmit septiņas animācijas filmas. 

Janvāra pēdējā darbdienā animācijas filmas veidotāji saņēmuši priecīgu ziņu, ka filma iekļauta ASV Kinoakadēmijas balvai "kvalificēto un ieteicamo" animācijas filmu sarakstā. Akadēmijas biedru balsošana par nominācijām notiks no 5. marta līdz 10. martam, balvai nominēto filmu saraksts animācijā tiks paziņots 15. martā. Pandēmijas ierobežojumu dēļ šogad mainīti ASV Kinoakadēmijas balvas filmu pieteikšanas un vērtēšanas noteikumi, turklāt Oskaru ceremonija notiks divus mēnešus vēlāk nekā parasti (šogad tā plānota 25. aprīlī).

Filmas producents Guntis Trekteris: "Par filmas kvalitātēm lai spriež kritiķi un Akadēmijas biedri, taču jāatzīst, ka organizatoriski pandēmija atviegloja iespēju nokļūt tik tuvu Oskariem. Iepriekšējos gados bija prasība izrādīt filmas Amerikas kinoteātros, taču šobrīd Oskaram kvalificējas arī tādas filmas, kurām nodrošināta pieejamība straumēšanas vietnēs. Tiesa, konkurence šajā situācijā ir milzīga."

"Mans mīļākais karš"
"Mans mīļākais karš" Foto: kadrs no filmas

Kamēr filma gaida tālākos notikumus, labus vārdus tai veltījuši starptautiskie mediji. Viens no cienījamākajiem izklaides nozares avotiem Variety filmu raksturojis kā "iespaidīgas animētas atmiņas", īpaši vēršot uzmanību uz veiksmīgu arhīva materiālu iesaisti filmas naratīva plūdumā "Personīga un apgaismojoša, filma norāda uz tās veidotāju talantu skatīties uz grūto tēmu un tikt ar to galā eleganti un reizēm pat ar humoru," rakstīts portālā screen-stage.com.

"Tā ir vienkārši viena no gada labākajām filmām,"

rezumē publicists Džo Bendels.

Pēc 2020. gada vasarā piedzīvotās uzvaras Ansī festivāla programmā Contrechamp filma izrādīta vairāk nekā divdesmit festivālos pasaulē, iegūstot arī balvas. Latvijā tā saņēmusi  divus "Lielos Kristapus" (Labākā animācijas filma un Ilze Burkovska-Jakobsena kategorijā Labākais animācijas režisors), iekļauta arī starptautiskās filmu datu bāzes IMDB 2020. gada labāko animēto filmu sarakstā.

TVNET: Intervija ar režisori.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu