Ievēlēts jauns VKKF padomes priekšsēdētājs

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Evija Trifanova / LETA

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padome par tās padomes priekšsēdētāju ievēlēja Teātra mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāju Zani Kreicbergu, savukārt par priekšsēdētājas vietnieci - Nacionālās kultūras padomes pārstāvi VKKF padomē Baibu Moļņiku.

Kā informē VKKF pārstāve Jana Vērdiņa, lielākajai daļai līdzšinējās Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes locekļu izbeidzoties VKKF likumā noteiktajam divu gadu pilnvaru termiņam, Ministru kabinets 28. septembrī apstiprināja jaunu VKKF padomes sastāvu.

Vērdiņa atzīmēja, ka VKKF padome ir augstākā fonda pārvaldes institūcija. VKKF likums nosaka, ka fonda padomes sastāvā ir kultūras ministrs, Finanšu ministrijas pārstāvis, Nacionālās kultūras padomes pārstāvis, Radošo savienību padomes pārstāvis, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis un katras VKKF nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs.

VKKF padomē turpmāk strādās Mūzikas un dejas mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bergs, Literatūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Inga Bodnarjuka-Mrazauskas, Vizuālās mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Māris Čačka.

Tāpat VKKF padomē strādās Kreicberga, Tradicionālās kultūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Ginta Lancere, Moļņika, Kultūras mantojuma nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Agrita Ozola, Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Evelīna Ozola, Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), Filmu mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Jānis Putniņš, Latvijas Radošo savienību padomes pārstāve Daiga Šiliņa un Finanšu ministrijas Budžeta departamenta Izglītības, zinātnes, kultūras un sporta finansēšanas nodaļas vadītāja Līga Šulca.

VKKF ir publisks nodibinājums, kas darbību uzsāka 1998. gadā; fonds darbojas saskaņā ar tā likumu un nolikumu. VKKF mērķis ir nodrošināt tādu mākslas un kultūras vidi Latvijā, kas balsta un bagātina katra indivīda un sabiedrības identitāti un attīstību, kas ikvienam palīdz kritiski izprast un analizēt pasauli, būt elastīgam un atvērtam pārmaiņām. Fonds savus mērķus īsteno ar mērķprogrammu un regulāro projektu konkursu starpniecību.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu