Baudi LNOB operas un baleta izrādes savā televizorā

TVNET
Baudi LNOB operas un baleta izrādes savā televizorā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Kopēlija"
"Kopēlija" Foto: Jānis Keris

Lai radītu svētku sajūtu Adventes laikā, Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) sadarbībā ar savu ilggadējo patronu Latvijas Mobilais Telefons (LMT) decembrī aicina baudīt baleta "Kopēlija", operas "Madama Butterfly" un Gadumijas koncerta ierakstus.

Visas izrādes bez maksas skatāmas "LMT Viedtelevīzijā" un LNOB mājaslapā.

"Esam priecīgi šajā svētku laikā sveikt ikvienu ar operas un baleta ierakstiem, ko piedāvāsim sadarbībā ar mūsu ilggadējo un uzticamo draugu un atbalstītāju. Mūsu repertuāra klasiskās vērtības – Leo Delība balets "Kopēlija" un Džakomo Pučīni opera "Madama Butterfly" videoformātā pie skatītājiem nonāks pirmoreiz. Gadumijas koncerta ieraksts radīs īpašu svētku atmosfēru katrās mājās Jaungada svinību laikā," saka Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.

Egils Siliņš
Egils Siliņš Foto: Ieva Čīka/LETA

"Kvalitatīvi pavadīts brīvais laiks ar bagātīgi piepildītu saturu, ko piedāvā Latvijas kultūras iestādes, tajā skaitā LNOB, ir viens no lielākajiem ieguvumiem, ko lietotājam var sniegt mūsdienu tehnoloģijas. Mūsu uzņēmums jau gadiem ir starpnieks starp kultūras produkta radītājiem un skatītājiem, veicinot kultūras pieejamību digitālā formātā: mūsu tehnoloģiskās platformas ļauj ikvienam baudīt izcilu kultūras pasākumu piedāvājumu – operas, baleta, teātra izrādes un dažādus koncertus. Sevišķi svarīgi tas ir laikā, kad klātienē apmeklēt kultūras norises ir sarežģīti un pat neiespējami," uzsver LMT prezidents Juris Binde.

No 3. decembra līdz 2. janvārim būs skatāms Leo Delība balets "Kopēlija" – Ernsta Teodora Amadeja Hofmaņa pasakas "Smilšuvīrs" klasiskais lasījums, kas būs īpaši saistošs bērniem. Komisks, krāsains, dzīvespriecīgs - tāds ir šis balets, kurā Latvijas Nacionālā baleta trupas labākie solisti izdejo un izspēlē stāstu par jauno Franci, viņa mīļoto Svanildu un pārpratumiem, ko rada noslēpumainā doktora Kopeliusa daiļās meitas Kopēlijas burvība. Baleta "Kopēlija" iestudējumu radījuši horeogrāfs Aivars Leimanis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja. Ierakstā galvenās lomas atveido Elza Leimane, Arturs Sokolovs, Ringolds Žigis un Jūlija Brauere, pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

No 10. decembra līdz 2. janvārim piedāvājumā Džakomo Pučīni operas "Madama Butterfly" iestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja 1925. gadā režisores Sofijas Maslovskas un scenogrāfa Eduarda Vītola inscenējumā. Laika gaitā tas ir ticis atjaunots, tomēr saglabājot oriģinālo scenogrāfiju, kostīmu dizainu un režijas pamatrisinājumu, tāpēc uzskatāms par vienu no senākajiem saglabātajiem operuzvedumiem pasaulē. Iestudējums, kas vēstī par japāņu meitenes un amerikāņu virsnieka neiespējamo mīlestību, ir kļuvis par vienu no LNOB repertuāra stūrakmeņiem. Operu "Madama Butterfly" diriģē Mārtiņš Ozoliņš, titullomā – Dana Bramane, Pinkertons – Raimonds Bramanis, Suzuki – Ilona Bagele, Šarpless – Jānis Apeinis.

"Madama Butterfly"
"Madama Butterfly" Foto: publicitātes

No 17. decembra līdz 2. janvārim skatītājus iepriecinās dzirkstošais Gadumijas koncerts operā, kas ierakstīts 2020. gadā. Par koncerta spēles laukumu kļuvusi visa Latvijas Nacionālās operas un baleta zāle. Svētku atmosfēru koncertā uzbur solisti – Inga Šļubovska-Kancēviča, Jūlija Vasiļjeva, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Egils Siliņš – un orķestris Mārtiņa Ozoliņa vadībā, piedāvājot opermūzikas pērles un krāšņākās operešu melodijas. Koncertā skan Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti, Luidži Arditi, Stanislao Gastaldona, Rudžero Leonkavallo, Ferenca Lehāra, Johana Štrausa un Karla Millekera mūzika. Koncerta režisore ir Dace Volfarte.

Gadumijas koncerts operā
Gadumijas koncerts operā Foto: publicitātes

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu