"Zirgu pastā" Olgas Žitluhinas un Valērija Oļehno laikmetīgās dejas performance

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Olga Žitluhina
Olga Žitluhina Foto: Jūlija Žitluhina

Horeogrāfu Olgas Žitluhinas un Valērija Oļehno laikmetīgās dejas performance "Tornado" notiks trešdien, 22. decembrī no plkst. 18.00 – 22.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts". Aicinām skatītājus doties ar mums kopā dejas tornado saulgriežu ietvarā.

Izrādes pirmizrāde notika 2020. gada decembrī, bet tikai Radio NABA ēterā, bez skatītājiem. Šoreiz pasākums būs performance ar konceptu no izrādes "Tornado", kas balstīsies uz varbūtības teoriju, skaņas, gaismas, kustības, enerģijas mijiedarbību ar ātrumu un telpu.

"Mēs tik strauji kaut kur skrējām, galvas nepaceļot, ka paklūpot zaudējām viens otru. Ir laiks, kad cilvēki ir spiesti domāt, nevis just. Es gribu just! Mēs gribam just,"

pauž izrādes veidotāji.

"Tornado" sākotnēji bija iecerēts, kā dejas seriāls, kā eksperiments ar formu 7 sērijās, kura laikā dejotāji meklē mijiedarbību ar skatītājiem. Pašlaik izrāde pārtapusi par četru stundu performanci.

Tornado ir sinonīms nekontrolējamai varai, kurai nevar pretoties, metafora nežēlīgai, bezkaislīgai, destruktīvai, neregulētai, postošai, neizbēgamai kustībai. Tornado apbur ar savu jaudu, spēku un visvarenību, aizrauj, hipnotizē, dominē un absorbē. Viss tiek pakļauts vienojošai kustībai.

Foto: Jūlija Žitluhina

Performances iecere ir iniciēt māksliniecisku sinerģiju, vienā procesā ap laikmetīgo deju apvienojot dažādas mākslinieciskās prakses. Veidotāji atklāj: "Rekonstruējot tornado kā māksliniecisko procesu, mēs ceram dejā piedzīvot kinestētiskas nobīdes, maņu transformācijas, uztveres pārveidošanos. Šī procesa epicentrā mēs sagaidām saskarties ar veseluma veidošanu no fragmentiem un elementiem, fokusējot mūsu uzmanību uz holistisku skatījumu uz mākslu."

Performances izvēlētais laiks saskan ar saulgriežiem, tāpēc izrādes mākslinieciskā komanda aicina arī gadalaiku ritējumu piedzīvot šajā mākslas notikumā.

Dejas izrādes radošo komandu veido horeogrāfe Olga Žitluhina, horeogrāfs un kinorežisors Valērijs Oļehno, mūziķi Juris Kaukulis un Liene Dobičina, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, tērpu māksliniece Šeila, dejotāji - Elīna Gediņa, Vilnis Bīriņš, Aldis Liepiņš un daudzi citi.

Lai apmeklētu performanci, aicinām aizpildīt veidlapu šeit. Biļetes uz šo performanci nav jāiegādājas, ieeja pret ziedojumiem, bet apmeklētāju reģistrācija ir obligāta. Skatītājiem ir aicinājums izvēlēties konkrētu laiku, cikos performanci ir vēlme apmeklēt – 18.00, 19.00, 20.00 vai 21.00.

Pasākumu organizē: biedrība PARTY, atbalsta Latvijas Kultūras akadēmija, LR 6- LU Radio NABA, izrādes tapšanu atbalstījis VKKF.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu