Foto ⟩ "Dod pieci!" saziedoti jau 133 612 eiro

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ralfs Alksnītis / Latvijas Radio

Aizvadīta sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" ceturtā diennakts, un zināms, ka līdz 21. decembra plkst. 18.00 saziedoti 133 612 eiro. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti atbalstam cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Šobrīd labdarības maratona partneris "Apeirons" saņēmis jau 38 palīdzības pieteikumus. Aplūko foto!

Vecrīgā, Doma laukumā, izbūvētajā stikla studijā uz 154 stundām ieslēgti Latvijas Radio 5 - Pieci.lv dīdžeji – Magnuss Eriņš, Linda Samsonova un Elīna Baltskara, lai sešarpus diennakšu garumā tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas.

Linda Samsonova
Linda Samsonova Foto: Ralfs Alksnītis / Latvijas Radio

Pēdējās diennakts laikā stikla studijā Doma laukumā uzstājušies dziedātājs Intars Busulis un komponists Kārlis Lācis, grupas "Tautumeitas", "Sudden Lights", "The Sound Poets"  un daudzi citi sabiedrībā iemīļoti mākslinieki.

Diriģents Ints Teterovskis intervijā sacīja: "Es vienmēr esmu uzskatījis, ka, jo vairāk cilvēkam ir dots, jo vairāk ir jādalās. Pirms gada mēs iedomājāmies, ka ir liela sabiedrības daļa, kas kora uzstāšanos nekad nav dzirdējusi. Tādēļ nolēmām vizualizēt mūsu kora ierakstus un censties panākt to, lai nedzirdīgs vai vājdzirdīgs cilvēks pieskartos dziesmas brīnumam. Tā radās projekts "Balsis zīmju valodā"," stāstīja Ints Teterovskis. Viņš kopā ar kori "Balsis" sniedza arī priekšnesumu zīmju valodā.

Katru dienu labdarības maratonā ar saviem personīgās pieredzes stāstiem dalās arī cilvēki, kuri paši ikdienā sadzīvo ar funkcionāliem traucējumiem, un ziedotāji.

Skrienošais DJ Grēviņš pieveicis jau ceturto 42 km maratonu

Stikla studijas dīdžeji šodien regulāri sazinājās arī ar skrienošo dīdžeju Tomu Grēviņu, kurš "Dod pieci!" ietvaros šodien noskrēja jau savu ceturto maratonu – Rīgā, Ventspilī, Liepājā un šodien arī Cēsīs, par ko paldies jāsaka uzņēmuma "Printful" vismaz 10 000 eiro ziedojumam. Toma piektais maratons gaidāms labdarības maratona "Dod pieci!" noslēguma dienā – 23. decembrī, Rīgā, kad viņš skries mazumtirdzniecības uzņēmuma "Rimi" vārdā.

Ziedošanas iespējas

Ikviens var ziedot līdzekļus "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Labdarības maratona radio skanēs tikai par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. Ziedojumus, sākot no 5 eiro, var veikt mājaslapā www.dodpieci.lv.

Skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus var veikt arī labdarības maratona "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizatori lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci.

Tāpat skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiek pieņemti arī "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

Sabiedrisko mediju labdarības maratona ietvaros sākušās arī labdarības izsoles, kurās tiek piedāvātas unikālas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi. Sekot līdzi aktuālajām labdarības izsolēm var www.izsole.dodpieci.lv

Kā katru gadu – visi ziedojumi 100% apmērā tiek novirzīti labdarības mērķim caur ilggadējo ziedojumu partneri Ziedot.lv. Šogad palīdzības pieteikumu apkopošanā un atbalsta piešķiršanā cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem iesaistas invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” – nevalstiskā organizācija, kas jau gandrīz 25 gadus diendienā iestājas par vides pieejamības jautājumiem.

Foto: Turpinās labdarības maratons "Dod pieci!".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu