"Atom Art" jaunā animācijas īsfilma "Čuči čuči" atlasīta konkursam Berlinālē

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Čuči čuči"
"Čuči čuči" Foto: publicitātes

Režisores Māras Liniņas un mākslinieces Ūnas Laukmanes animācijas īsfilma "Čuči čuči" izvēlēta Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursam "Generation K plus", kurā tiek iekļautas īsfilmas bērniem, liecina Nacionālā kino centra publiskotā informācija.

Animācijas studijā "Atom Art" radītā īsfilma februāra sākumā Berlinālē piedzīvos pasaules pirmizrādi. "Čuči čuči" balstīta populārākajā latviešu šūpuļdziesmā "Aijā, žūžū, lāča bērni" un veidota īpašā tehnikā - filca animācijā.

Piecas minūtes garā filmiņa "Čuči čuči" stāsta par lāču ģimeni, kurā lielie lāči dodas dienas gaitās - gādāt ogas un medu -, bet lāču bērni paliek mājās kopā ar miega aitiņām un sastrādā nebēdnības. Tas ir tēlains vēstījums par bezrūpīgo, patiesi emocionāli piesātināto bērnības laiku blakus pieaugušo pasaulei - rūpēm, mīļumam, savstarpējai sapratnei, ģimeniskumam, tik ļoti svarīgajām vispārcilvēciskajām vērtībām.

"Mūsu tautasdziesmas ir spēcīgs kultūrvēsturisks mantojums, kas dod īpašu enerģiju, tajās mēs dzirdam mūsu latviešu valodas skanīgumu, dziesmās iekodētais vēstījums ļāvis tām saglabāties un skanēt no paaudzes paaudzē cauri gadu simteņiem," komentē Liniņa.

Filmas radošo komandu veido Liniņa, kā arī Laukmane, radošais producents Edmunds Jansons, pieredzējušie animatori Mārtiņš Dūmiņš un Kristīne Zvirbule, bet animācijas tēlus vilnā rūpīgi veidojusi animatore Līva Piterāne. Šūpuļdziesmu "Aijā, žūžū, lāča bērni" iedziedājuši operdziedātāja Kristīne Zadovska un aktieris Andris Keišs, filmas komponists ir Jēkabs Nīmanis, bet skaņas režisors - Ģirts Bišs. Filmas producentes - Sabīne Andersone un Ieva Vaickovska.

Filmas "Čuči čuči" tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Filma nominēta Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" divās kategorijās - "Labākā animācijas filma" un "Labākais animācijas filmas mākslinieks".

Čuči čuči TREILERIS (2021) from Atom Art on Vimeo.

Animācijas studijā "Atom Art" jau iepriekš veidotas daudzas bērnu iemīļotas animācijas filmas - īsfilmu cikls "Lupatiņi" (kopš 2010), pilnmetrāžas filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2018), "Bize un Neguļa" (2017) un citas. Jaunā filma "Čuči čuči" domāta vismazākajiem skatītājiem.

Berlināle ir viens no lielākajiem un prestižākajiem filmu festivāliem Eiropā un pasaulē, programma šim festivālam tiek atlasīta no vairākiem tūkstošiem pieteikumu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu