Kinozinātnieks Freibergs tiks izvadīts pēdējā gaitā

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Otrdien plkst.14 Rīgas krematorijas Lielajā zālē pēdējā gaitā tiks izvadīts aizsaulē aizgājušais kinozinātnieks, Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) pasniedzējs Viktors Freibergs, informēja Nacionālais Kino centrs.

Freibergs, strauji progresējot slimībai, mūžībā aizgāja 13.jūlijā.

1955.gadā dzimušais Freibergs bija viens no populārākajiem un pazīstamākajiem kino zinātniekiem un kino lektoriem Latvijā. Viņš regulāri uzstājās ar publiskām lekcijām kinoteātrī "KSuns", "Splendid Palace", "Kino Bize" un citviet.

LU SZF interneta mājaslapā Freibergs nodēvēts par vadošo semiotikas un kino zinātnes speciālistu Latvijā. Norādīts arī, ka viņš bijis dažādu prestižu žūrijas komisiju loceklis un Dzintara Soduma balvas literatūrā ieguvējs par 2019.gadā izdoto grāmatu "Kinomāna slimības vēsture", kas vairākas nedēļas bija vispārdotākā grāmata Latvijā.

Freibergs augstāko izglītību ieguvis kā angļu filologs un kinopasaulē nonāca caur interesi par Eiropas kultūru un semiotiku - viņš studējis Latvijas Valsts Universitātes Svešvalodu fakultātē un aspirantūrā LVU Svešvalodu fakultātes Aizrobežu literatūras katedrā.

Jau 1987.gadā kļuvis par docentu Latvijas Universitātē, 2001.gadā - par asociēto profesoru LU Moderno valodu fakultātē, vēlāk - LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu