Divas latviešu filmas – prestižajā Baltijas filmu festivālā Londonā

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

No 28. līdz 30. oktobrim Londonā, Apvienotajā Karalistē, notiks jau otrais Baltijas filmu festivāls, kurā katru valsti pārstāvēs divas pilnmetrāžas filmas, no Latvijas – Lindas Oltes jau godalgotā debija „Māsas” un Matīsa Kažas spēlfilma „Neona pavasaris”.

Baltijas filmu festivāla rīkošanā sadarbojas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības un rīkotājpartneris South Social Film Festival; starp atbalstītājiem ir arī Latvijas Nacionālais kino centrs, Igaunijas Filmu institūts, Lietuvas kino centrs un Lietuvas Kultūras institūts.

Foto: Publicitātes foto

Filmu festivāls notiks Hammersmitas apkaimē Londonā, kinoteātrī Riverside Studios.

Pēc katras no filmām paredzēta saruna ar kādu no filmas veidotājiem vai aktieriem, Latvijas filmas Londonā pārstāvēs režisore Linda Olte un aktrise Marija Luīze Meļķe.

Festivāla rīkotāji aicina svinēt Baltijas kino dažādību un izmantot šo satikšanos jaunu kontaktu dibināšanai gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Abas Londonas festivālam atlasītās Latvijas filmas tikai nesen piedzīvojušas nacionālo pirmizrādi (kinofestivāla Riga IFF ietvaros) un šobrīd skatāmas arī Latvijas kinoteātru repertuārā.

Matīsa Kažas jauniešu drāma "Neona pavasaris" ir emocionāls stāsts par mūsdienu jauniešu attiecībām, par cilvēku tiekšanos vienam pie otra un reizēm arī nesatikšanos, par citu dzīvi, kas sākas nakts aizsegā.

Foto: Publicitātes foto

„Mēs centāmies izvairīties no moralizēšanas, bet būt godīgi,” filmu raksturo režisors Matīss Kaža.

Galvenajā lomā debitē jaunā dzejniece, dramaturģe un aktrise Marija Luīze Meļķe, viņa ir arī filmas scenārija līdzautore.

Savukārt režisores Lindas Oltes debijas spēlfilma "Māsas", emocionāli piesātināta sociāla drāma par bērnunamā uzaugušām māsām, kurām paveras iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē, tieši nupat svinēja dubultuzvaru Varšavas kinofestivālā Polijā – tika atzīta par labāko filmu konkursa programmā Competition 1-2, kur tiek vērtētas režisoru pirmās un otrās filmas, turklāt saņēma arī starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu, un šie notikumi ir jau ievērojami kāpinājuši pasaules festivālu pieprasījumu pēc filmas "Māsas".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu