Ko svētkos skatīties pa televizoru?

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Ziemassvētkos Latvijas Televīzijā gaidāmas sirsnīgas svētku pārraides – no 24. līdz 26. decembrim būs skatāmas animācijas, teātra izrādes un filmas ģimenēm, kā arī koši svētku koncerti, Latvijas un pasaules kinoklasika.

Svētkus ieskandināt LTV aicina 22. decembrī plkst. 19.30, LTV1 skatoties raidījumu “Latviešu godi. Ziemas saulgrieži”, kas būs veltīts ziemas visīsākajai dienai un visgarākajai naktij. Vadītāji Ieva un Oskars Florenci-Vīksnas šoreiz dosies ciemos uz Latgali, uz Līvāniem, pie folkloras kopas “Cīrulīši” un tās vadītājas Annas Kārkls. Izzinās skaisto svētku gaidīšanas laiku, veidojot puzurus, kistus un saulītes, un sēdīsies pie godu galda, uz kura noteikti būs vismaz deviņi ēdieni. Būs daudz zīlēšanas, mīklu minēšanas un jokošanās. Piedzīvosim arī ķekatniekus vai, kā šajā pusē sauc, čigānus. Pēc kārtīgas izjokošanas amiziera un dancošanas visa saime ies laukā vilkt bluķi un, bluķim degot spožu liesmu, Ieva un Oskars lies laimes.

Kristīgo Ziemassvētku rītos 24., 25. un 26. decembrī mazos skatītājus modinās Tuta, kura rakstīs vēstuli Ziemassvētku vecītim un priecēs koncertā “Piparkūku sirds”, Lācēns Padingtons, muzikanti un brāļi koalas. Sestdien plkst. 9.20 raidījumā “Bardaks bēniņos” Bardaks aizprātosies, kā savus svētkus gribētu svinēt pati ziema, kuras svētki Ziemassvētki galu galā ir. Kopā ar bērniem bēniņu saimnieks nonāks pie gauži vienkāršas atziņas, ka ziema noteikti priecātos par tādiem svētkiem, kuros būtu pēc iespējas vairāk iepriecināto.

24. decembrī plkst. 9.50 gaidāma Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta “Teātris.zip” izrāde pusaudžiem un ģimenēm. Valmieras drāmas teātra iestudējums “Cilvēkam vajag suni” (režisors Jānis Znotiņš) pēc Regīnas Ezeras darba motīviem ir smeldzīgs stāsts par cilvēka un suņa satikšanos un nesatikšanos, atbildību un bezatbildību. Stāsts adresēts ne tikai jauniešiem, bet visai ģimenei, jo suņus, atsaucoties savu bērnu aicinājumam, nopērk tieši vecāki.

Sarunā pirms izrādes piedalīsies divas aktrises, izrādes dalībnieces – Ieva Puķe un Māra Mennika –, viņu meitas un, protams, suņi Draudziņš, Džeina un Peka, kuru liktenis nav bijis tik laimīgs, kā gribētos, jo nācies mainīt saimniekus un piedzīvot patversmes pieredzi. Aktrises dalīsies ar savu suņu stāstiem un centīsies rast atbildi uz mūžseno jautājumu, kāpēc cilvēkam vajag suni.

Pusdienlaikā plkst. 13.35 aicinām skatīties dokumentālo filmu  “Ziemassvētku jampadracis. Filmas arheoloģija” (režisore Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore Daira Āboliņa), kas ir veltījums latviešu kino vecmeistariem – režisoram Varim Braslam un scenāristam Alvim Lapiņam – un viņu ideāliem. Režisors Varis Brasla ir Ziemassvētku filmu žanra radītājs Latvijā, un nu jau vismaz trīs bērnu paaudzes zina, kāpēc mammai bērnu dēļ paliek sirmi mati un acu kaktiņos veidojas smieklu krunciņas. Plkst. 21.10 Ziemassvētku vakarā būs skatāma arī pati spēlfilma “Ziemassvētku jampadracis” (1993).

Ziemassvētku vakaru gaidot, plkst. 15.40 aicinām baudīt muzikālu īsfilmu “Frenks Sinatra un Bings Krosbijs: Ziemassvētki”, plkst. 16.10 – koncertu “Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš. Svētkos”.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu