Tests: Vai tu esi pašmāju kino eksperts?

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmumi/TVNET kolāža

Latvija ir bagāta ne tikai ar savu zaļo zeltu - mežu, dziesmām, dejām un sauszemes robežu ar jūru, bet arī ar filmām. Gan klasika, gan jaunradītie kino grāvēji nereti sniedz Holivudas līmeņa baudījumu. Vai tu sevi vari saukt par pašmāju kino ekspertu? Pārbaudi savas zināšanas, vai spēj atpazīt latviešu kino klasikas un jaunās filmas tikai pēc viena attēla no filmas.

Daudzas no jaunajām latviešu filmām, kas atrodamas arī testā, skatāmas arī "LMT Viedtelevīzijā".

Latvijas kino vēsture

Latvijas kino ir dažādu žanru filmas, kas ir radītas Latvijā vai bijušās Latvijas PSR robežās, vai kuras ir veidojuši latvieši.

Par Latvijas kino pirmsākumu uzskata 1910. gadu, kad tika uzņemta pirmā dokumentālā īsfilma. 1896. gada 28. maijā Rīgā tika rādīts pirmais kino seanss Latvijā.

Latvijas kino aizsākās 1910. gadā ar pirmo dokumentālo filmu, ko uzņēma latviešu operators Aleksandrs Stanke. Tika nofilmēta Krievijas imperatora Nikolaja II vizīte Rīgā un Pētera I pieminekļa atklāšana Rīgas centrā. Kopš 1913. gada sāka filmēt arī mākslas filmas.

1930. gadā Aleksandrs Rusteiķis uzņēma pilnmetrāžas mēmo filmu "Lāčplēsis". 1930. gadā Latvijā bija 85 kinoteātri, tostarp Rīgā — 31. 1939. gadā Vilis Jānis Lapenieks uzņēma skaņu filmu "Zvejnieka dēls".

Lielākā kinostudija Latvijā bija "Rīgas Kinostudija". Augstākais apbalvojums Latvijas kino nozarē ir "Lielais Kristaps".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu