Vai šie objekti būs kādi reāli tēli, priekšmeti, simboli?
Tie būs mākslīgā intelekta radīti 3D objekti atbilstoši festivāla muzikālajam spektram. Tātad kaut kas nereāls, kaut kas tāds, kas izaicinās un uzmundrinās mūsu prātu.
Zinātniski pārbaudīts, ka dažkārt cilvēks neuztver objektus, ko iepriekš nav redzējis. To varēsim pārbaudīt festivālā. Būs iespēja redzēt trīsdimensionālus kustīgus objektus, apiet tiem apkārt, paskatīties uz tiem no dažādiem leņķiem, taču tie nebūs saistīti ar šīs pasaules reālajām lietām, tie būs mākslīgā intelekta iztēles augļi, kopumā futūristiska noskaņa.
Vai viedtālruņa modelim būs nozīme, lai aplūkotu šos objektus?
Jā, jo jaunāks un jaudīgāks viedtālrunis, jo kvalitatīvāks būs attēls un reālistiskāka pieredze. Turklāt, izmantojot aplikāciju, būs iespēja arī uzņemt fotogrāfijas un veidot video. Tātad izmantot AR dimensiju sava satura veidošanai.
Kurp vispār virzās papildinātā realitāte? Kā tā varētu ietekmēt mūsu ikdienu nākotnē?
Noteikti AR arvien vairāk tiks izmantota medicīnā, transporta jomā, sportā, arī izklaidē, reklāmā. Piemēram, ja nākotnē tiktu radītas tiešām kvalitatīvas AR brilles, tad cilvēks, ejot pa ielu, varētu redzēt ne vien reklāmas uz plakātiem, LED ekrānos utt., bet arī uz ēku fasādēm (bez brillēm raugoties, tās būtu parastas fasādes) vai debesīs, vai, piemēram, mēs varētu aprīkot savu māju ar pasaulē zināmu mākslinieku gleznām, skulptūrām, kas būtu redzamas tikai caur AR brillēm. Arī skolās, izglītības sistēmā skolēni varētu daudz ātrāk un interesantāk apgūt fiziku, ķīmiju, bioloģiju, anatomiju, izmantojot AR. Arī simulācijas sistēmas, kas saistītas ar transportlīdzekļu vai, piemēram, dronu vadīšanu, – tā visa ir AR iespējamā attīstība.