Turpinās pieteikšanās Dzintara Dreiberga filmai par basketbola Zelta meitenēm

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Basketboliste Dzidra Uztupe-Karamiševa
Basketboliste Dzidra Uztupe-Karamiševa Foto: Publicitātes foto

Visvairāk skatītās latviešu filmas (neatkarīgās Latvijas vēsturē) “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs šobrīd strādā pie jauna kinodarba, kurš stāstīs par leģendārā sieviešu basketbola kluba “Rīgas TTT” tā dēvētajām Zelta meitenēm. Dažādām lomām tiek aicinātas pieteikties meitenes un sievietes vecumā no 15 līdz 30 gadiem ar iemaņām basketbolā – profesionālā līmenī, amatieru līmenī vai arī pašmācības ceļā apgūtām prasmēm. Iepriekšēja filmēšanās vai aktiermeistarības pieredze nav nepieciešama.

Filmas stāsts ir balstīts patiesos vēsturiskos notikumos par pēckara gadiem padomju Latvijā. Galvenās varones prototips ir latviešu basketboliste un trenere Dzidra Uztupe-Karamiševa – viena no leģendārā sieviešu basketbola kluba “Rīgas TTT” Zelta meitenēm. Šī komanda ar zelta burtiem ierakstīta Eiropas un pasaules basketbola vēsturē.

Filmas producente, filmu studijas KULTFILMA pārstāve Inga Praņevska stāsta: “Filma, kuras centrā ir sieviete un stāsts par apņēmību grūtos laikos, vēl joprojām ir aktuāls žanrs visā pasaulē. Filmas ideja jau izpelnījusies starptautisku interesi un uzmanību, piemēram, saņemti apbalvojumi kino industrijas pasākumos “Les Arcs Film Festival” Francijā un “Sofia Meetings” Bulgārijā. Filma saņēmusi arī ļoti nozīmīgu Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu. Turklāt komandai ir milzīgs gandarījums, ka filmu jau piekrituši atbalstīt tādi patriotiski latviešu uzņēmumi kā filmas ģenerālsponsors veikalu tīkls DEPO un filmas sponsors LMT, ar kuriem veiksmīga sadarbība vainagojusies studijas iepriekšējā spēlfilmā “Dvēseļu putenis””.

Filmas ražošanu un producēšanu finansē Latvijas Nacionālais kino centrs projekta “Latvijas kino industrijas uzņēmumu izaugsme, veicinot to profesionālo veiktspēju” ietvaros. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Pieteikšanās aktieru atlasei notiek jau no janvāra vidus, un saņemti vairāki simti pieteikumu – visvairāk no Rīgas. Tie visi šobrīd tiek izskatīti, taču spēlfilmā būs daudz dažādu lomu, tāpēc saņemto pieteikumu izvērtēšana un kastings turpinās.

Pieteikšanās anketa šeit: https://ej.uz/kino_kastings_basketbolistem, vairāk informācijas par aktieru atlasi: info@castingbridge.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu