Elizabete Gricmane absolvējusi Rīgas Franču liceju vēstures novirziena klasē, Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) ieguvusi Kino režijas/montāžas specialitāti. Pērn Elizabete debitēja pilnmetrāžas spēlfilmas režijā ar filmu "Vietām gaidāms stiprs lietus" (Red Dot Media) ar Matīsu Budovski un Elīnu Bojarkinu galvenajās lomās.
Ikdienā Elizabete ir LKA Rīgas Kino muzeja Galvenā krājuma glabātāja, un pieredze darbā ar arhīviem viņai lieti palīdzējusi arī savas pilnmetrāžas dokumentālās filmas režijas debijā.
Filmas "Mākslas darbi rodas mokās" sirsnīgu aplausu pavadītā pirmizrāde notika aizvadītā gada 15. novembrī Lietuvas kino festivālā "Scanorama", kur to demonstrēja ar nosaukumu "Pēdējais rokenrols", un šī festivāla ietvaros filma ceļoja arī pie Kauņas, Klaipēdas, Šauļu un Panevēžas kino skatītājiem.
Lēmums filmu veidot kā kopražojumu ar Lietuvu bijis gan pragmatisks, gan māksliniecisku apsvērumu vadīts. Pirmkārt, no Nacionālā Kino centra piešķirtā filmas budžeta tādai filmai, kādu Elizabete bija iecerējusi, pietrūka aptuveni 80 000 eiro. Bija skaidrs, ka jāmeklē