Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kursietis sāk uzņemt jaunu spēlfilmu par krievu izcelsmes Latvijas nepilsoni

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

10. janvārī uzfilmēti pirmie kadri režisora Jura Kursieša jaunajai spēlfilmai «Oļegs/Oleg», kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu un starptautisku radošo komandu top studijā «Tasse Film» kā Latvijas, Lietuvas un Beļģijas kopražojums, informē Kristīne Matīsa, Nacionālā Kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos.

Filma stāsta par krievu izcelsmes Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos - strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psihiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. Neskatoties uz spēcīgo sociālo fonu, spēlfilmas «Oļegs/Oleg» pamatā ir patiesos notikumos balstīts cilvēcīgs stāsts par jauna vīrieša cerībām un sapņiem veidot sev labāku dzīvi.

Galveno lomu filmā atveidos jaunais Lietuvas aktierskolas talants Valentīns Novopoļskis, otrā plāna lomās - jau starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks (Dawid Ogrodnik), Anna Pročņaka (Anna Próchniak) un Ādams Šiškovskis (Adam Szyszkowski) (Dāvids Ogrodņiks nesen atveidojis vienu no galvenajām lomām ar ASV Kinoakadēmijas Oskaru apbalvotajā Pāvela Pavļikovska filmā «Ida» (2013), savukārt Anna Pročņaka ir viena no galveno lomu tēlotājām Annas Fonteinas vēsturiskajā drāmā «Nevainīgās» (Les innocentes, 2016), kas tika nominēta Francijas nacionālajai kino balvai «Cēzars». Filmā piedalīsies arī Guna Zariņa, Edgars Samītis un citi Latvijā pazīstami aktieri.

Foto: Publicitātes

Režisors Juris Kursietis spēlfilmā «Oļegs / Oleg» turpina sadarbību ar poļu operatoru Bogumilu Godfrejovu; viņu pirmais kopdarbs bija Kursieša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma «Modris» (2014), kas saņēma Nacionālo kino balvu «Lielais Kristaps» kā labākā debija, bet starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Toronto kinofestivāla oficiālajā izlasē (Kanāda) un Sansebastjanas kinofestivālā (Spānija), kur Juris Kursietis guva žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors.

Filmas «Oļegs/Oleg» māksliniece ir Laura Dišlere, kura iepriekš veidojusi vidi Staņislava Tokalova spēlfilmai «Tas ko viņi neredz» (2017) un studijas «Tasse Film» kopražojumiem «Vīruss» (Grieķija, režisors Angelos Frantzis) un «Outside» (Čehija, režisors Mihals Hogenauers). Montāžas režisors ir Matiass Veress, kurš strādājis filmā «Mr. Nobody» (2009) ar Džaredu Leto galvenajā lomā.

Filma «Oļegs/Oleg» top ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu, turklāt 2017. gada decembrī projekts saņēma līdzfinansējumu Beļģijas filmu fondā The Centre du Cinéma et de l’Audiovisuel, kur projekti līdzfinansējumam tiek iesniegti no visas pasaules valstīm.

15 starptautisku projektu konkurencē filma tika izvēlēta kā viens no diviem projektiem finansējuma piešķiršanai.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu