Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atklāj «Dvēseļu puteņa» otro filmēšanas posmu. Ieskaties foto!

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Pēteris Vīksna

«Dvēseļu puteņa» 2. posma filmēšana atklāta ar ainām no «Slokas kaujas» un ar strēlnieku peldi jūrā, jo tieši Jūrmalā 1915. gadā notika pirmā latviešu strēlnieku saskaršanās ar kara realitāti. Kauju rezultātā vācieši tika izdzīti no Slokas - Ķemeru rajona, taču strēlnieku bataljoni cieta smagus zaudējumus.

«Jūrmalā pieredzētais, mūsu puišu pārliecība un kaujas spars parādīja pretiniekam, ka esam spēks, ar ko rēķināties, un ka varam izcīnīt uzvaras. Slokas - Ķemeru rajons ir nozīmīga vēsturiska vieta, kur 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons pirmo reizi cīnījās plecu pie pleca,» komentē filmas «Dvēseļu putenis» režisors Dzintars Dreibergs.

Otrajā filmēšanas posmā tiks uzņemtas arī ainas no kaujām «Nāves salā», kas Latvijas vēsturē ir pašaizliedzības, izturības un varonības simbols. Kaujas, kurās cīņu kopā turpināja 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons, bija ļoti saspringtas, intensīvas, un vācieši vairākkārt lietoja indīgās gāzes. «Nāves salā» kopumā latviešu strēlnieki zaudēja vairāk nekā 800 cilvēku, tai skaitā 167 kritušos.

«Dvēseļu puteņa» 2. posma filmēšana ilgs līdz 17. oktobrim, un tā notiks vairākās vietās Latvijā - Ādažu poligonā ir izbūvēti ierakumi, un tur tiek uzņemtas visas būtiskākās kaujas ainas. Jūrmalas pludmalē (Asaros) un Morberga vasarnīcā (Dzintaros) ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu tiks uzņemtas ainas no laika, ko strēlnieki pavadīja kauju starplaikos. Vairākas epizodes tiks uzņemtas kino pilsētā Cinevilla, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē un Koka Rīgā. «Dvēseļu puteņa» pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī - tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām Brīvības cīņām.

Lielāko daļu filmas izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošajam un tik ļoti būtiskajam finansējumam filmas veidotājiem ir veiksmīgi izdevies piesaistīt vēl citus atbalstītājus: filmas «Dvēseļu putenis» ģenerālsponsors ir viens no Latvijas dzimtajiem zīmoliem veikals-noliktava DEPO, sponsors ir Latvijas Mobilais Telefons, kas nodrošina interesentiem arī iespēju sekot līdzi filmas aizkulisēm LMT Mājas viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume. Filmas atbalstītāju vidū ir AS Cēsu alus, Jūrmalas pilsētas dome, un filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs ir AAS BALTA.

Filmas galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš un Ivars Krasts (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm - režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu