Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kuldīgas novadā Jautrajā mašīntalkā muzicēs «Iļģi»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Sestdien, 9. septembrī, Kuldīgas novada Padurē pie Padures muižas klēts norisināsies pasākums «Jautrā mašīntalka Padurē» ar gadatirgu, izstādēm, koncertiem, radošajām darbnīcām, atrakcijām, rotaļām un iespēju darbībā redzēt īstu kuļmašīnu. Pasākuma kulminācijā plkst. 19.00 koncertu sniegs īpašie viesi – grupa «Iļģi».

Apmeklētājus pie Padures muižas klēts gaidīs jau no plkst. 12. Visas dienas garumā pasākumā muzicēs, dejos un teātri rādīs dažādi kolektīvi: Snēpeles kapela «Kā ir, tā ir», Ēdoles kultūras nama kolektīvi, senioru apvienības «Rumbiņa» akordeonistu ansamblis, Laidu amatierteātris, deju kolektīvi «Bandava un «Snēpele», kā arī «Suitu dūdenieki». Padures zolētāji aicinās uz zoles galdu saimniekgalā, bet pie brīvā mikrofona ikviens varēs izstāstīt savus, vecāku vai vecvecāku stāstus un atmiņas par talkām. Pasākumā norisināsies arī amatnieku darinājumu un lauksaimniecības ražojumu gadatirgus.

Tie, kuri vēlēsies līdzdarboties, varēs iesaistīties radošajās darbnīcās – salmu darinājumu darbnīcā, pastalu darināšašanas darbnīcā un seno prasmju darbnīcās, apgūstot cigoriņu kafijas gatavošanu, sārma iegūšanu, veļas mazgāšanu un gludināšanu. Tāpat būs iespējams pavizināties zirga pajūgā vai ar PoniCiklu, kā arī piedalīties atrakcijās un rotaļās «ganiņu gaumē».

Plkst. 13.00, 15.00 un 16.00 ikviens interesents gida pavadībā varēs ielūkoties Padures klēts apcirkņos un tajā iekārtotajā ekspozīcijā par Padures pagasta vēsturi. Tāpat būs apskatāma izstāde «Labības vākšanas un kulšanas tradīcijas Kuldīgas novadā», kā arī keramikas, tekstiliju un rokdarbu izstāde.

Plkst. 17:00 iedarbinās pasākuma vaininieci – restaurētu vēsturisko kuļmašīnu «Imanta». Tā kādreiz reāli darbojusies Kuldīgas novada Rumbas pagastā. Iegādes brīdī tā nebija darba kārtībā, bet trīs gadu laikā pilnībā atjaunota, pateicoties biedrībai «Padure» un sponsoru atbalstam.

Pasākums noslēgsies ar postfolkloras grupas «Iļģi» uzstāšanos un sadancošanos tautiskā stilā, piedaloties deju kolektīviem «Bandava» un «Snēpele».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu