Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Slīteres ceļotāju dienas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Slīteres Nacionālajā parkā, Līvu krastā un visā Dundagas novadā – no kalna arājiem līdz piekrastes zvejniekiem! – jau 8. gadu pēc kārtas notiks Slīteres ceļotāju dienas.

Ik gadu tās pulcē arvien vairāk dabas draugu, zinātkāro, ģimenes ar bērniem, aktīvās atpūtas cienītājus un veselīgas vides baudītājus.

Šogad Dundagas novads svin 150 gadu jubileju. 1867. gadā tika izveidota pirmā novada pašvaldība ar enerģisko un saimniecisko Frici Adamoviču priekšgalā. No viņa parauga iedvesmojoties, mācāmies gudri un labi saimniekot pļavā, mežā, mājā, pilsētā un laukos!

Slīteres ceļotāju dienas (SCD) Latvijā ieskandinās arī Pasaules dabas dienu, ko tradicionāli atzīmē 5.jūnijā. Šā gada globālā tēma ir «Savienot cilvēku ar dabu», sauklis - «Esmu ar dabu!», tāpēc arī SCD laikā plānots plašs piedāvājums aktivitātēm dabā.

Abas dienas, 3. un 4. jūnijā, visā novada teritorijā — no Raķupes līkločiem dienvidos ap Dundagu, līdz pat Kolkasraga bākai ziemeļos — kājnieku, laivotāju, velobraucēju un purva slēpju maršruti un nodarbības dabā un kultūrvidē. Tā ir iespēja apmeklēt unikālas dabas teritorijas, kas ikdienā tūristiem nav pieejamas vai nav labiekārtotas!

Maršrutus vadīs pieredzējuši speciālisti — biologi, ģeologi, ģeogrāfi, vides eksperti no visas Latvijas.

Šīgada jaunumi

 • Kaļķupes brīnumaino iežu atsegumu valstībā mūs ievedīs Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts, ģeologs Dainis Ozols.

 • Dundagas parkā, kas zināms kā Ziemeļkurzemes sikspārņu galvaspilsēta, ar šo lidoņu dzīvesveidu iepazīstinās Aija Balandiņa no Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra «Meža māja», bet izstaigāt Dundagas parku varēs kopā ar speciālistu no firmas «Labie koki».

 • Kopā ar Ķemeru Nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētāju Andi Liepu ielūkosimies īstas lauku saimniecības daudzveidībā Dundagas pievārtē.

 • Iepazīsim dabiskas pļavas dabas liegumā «Pāces pļavas» Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertes Baibas Galnieces vadībā.

 • Kurzemes Minotaura labirintā — Rukšu purvā — ar purva kurpēm soļosim «Purvu bridēju» vadībā.

 • Sestdien gida vadībā būs iespēja arī iekštelpās iepazīties ar izcilas būves paraugu, «Latvijas būvniecības gada balvas – 2016» uzvarētāju, a/s «Latvijas Valsts meži» jauno biroja ēku Dundagā.

 • Iespēja apmeklēt eksotisko dzīvnieku miniparku Dundagā.

 • Un citi ne mazāk unikāli jaunumi!

Sestdienas pēcpusdienā visi aicināti senajā un mūsdienu novada centrā Dundagā – pils parkā ieskandināt novada jubilejas gadu:

 • No plkst.13.00: tirdziņš, spēles, našķi, darbnīcām! Ar gardiem dabas velšu ēdieniem pārsteigs Valtera restorāna pavāri!

 • Plkst. 17.00 pils parka estrādē koncerts ar vietējiem un viesu amatiermākslas kolektīviem: jau teju 150 gadu koru vēsturi turpinošais apvienotais Dundagas koris, Kolkas pūtēju orķestris, mūsdienu deju grupa «Sensus», deju kolektīvs «Dun-dang» u.c.

 • Plkst. 22.00 – zaļumballe ar «Rumbas kvartetu»

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu