Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Notiks performance «Feministiskās mākslas šovs»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz performanci «Feministiskās mākslas šovs» un tematiskā 12 feminismu piezīmju bloka «Fembloks» atvēršanu, kas notiks 22. aprīlī, plkst. 16.00 TV 24 studijā, Blaumaņa ielā 32. «Feministiskās mākslas šovs» ir mākslinieču Ingrīdas Pičukānes, Rasas Jansones, Mētras Saberovas un Viviannas Marias Stanislavskas performance, kas vēstīs par sieviešu mākslu un tās nozīmi Latvijas mākslas vidē.

Šī performance norisināsies kā improvizēts televīzijas sarunu šovs, kura laikā katra atklās savā dzīvē un mākslinieciskajā darbībā svarīgas ar feminismu saistītas tēmas. Sarunu šova vadītāja būs režisore un kinokritiķe Alise Zariņa.

Sarunu šovā I.Pičukāne lasīs lekciju «Kam no mēnešreizēm bail?», kurā runās par māksliniecēm, kas pievēršas šai tēmai pasaulē, kā arī par savu personālizstādi «Sarkanā istaba» un reakciju, kādu tā izraisīja Latvijas medijos. Savukārt Mētra Saberova sniegs ieskatu medicīniskajā tūrismā, apvienojot pieredzi par tehnoloģiskajām procedūrām ar ikdienas trivialitāti. Rasas Jansones perfomance būs etīde par mātišķības tēmu - poētisks stāstījums, balstīts uz patiesiem notikumiem. Vivianna Maria Stanislavska demonstrēs īsu video performanci par feministieksiem uzskatiem ne-feministiskā sabiedrībā.

Paralēli šovam notiks tematiska piezīmju bloka «Fembloks» atvēršana, kas tapis, sadarbojoties māksliniecēm Ingrīdai Pičukānei, Rasai Jansonei, Mētrai Saberovai, Viviannai Mariai Stanislavska, Vikai Ekstai un sociālantropoloģei Annai Žabickai. Bloks iekļauj 12 dažādu feminisma virzienu skaidrojumus un gada laikā tapušas fotogrāfijas no mākslinieču radītām tematiskām fotosesijām, kas veltītas tādām tēmām un feminisma virzieniem kā feministiskajai pornogrāfijai, liberālajam feminismam, konservatīvajam feminismam, queer feminismam, ekofeminismam, etniskajam feminismam, radikālajam feminismam, brīvprātīgajai bezbērnotībai, jaunavībai, «dieviešu feminismam», kristīgajam feminismam un mātišķībai.

Par feministiskās mākslas šova dalībniecēm

Rasa Jansone pārsvarā strādā glezniecības žanrā, taču nodarbojas arī ar instalāciju un nereti savos darbos izmanto tekstus. Pēdējā laikā pievērsusies tieši mātišķības problemātikai. Sarīkojusi 9 personālizstādes un regulāri publicējas kultūras periodikā.

Ingrīda Pičukāne ieguvusi maģistra grādus Igaunijas Mākslas akadēmijas Animācijas nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, apguvusi glezniecību Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Strādā dažādos medijos: zīmē ilustrācijas («Liels un mazs» bērnu grāmatām), komiksus (Baltijas komiksu žurnālā «Š!»), veido video darbus un performances (laikmetīgās mākslas festivāls «Survival Kit»). Medijos plaši apspriestā lielformāta gleznojuma «Sarkanā upe» (Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs) autore un feministiskā zīna «Samanta» redaktore.

Mētra Saberova šobrīd gatavojas beigt mākslas maģistra studijas Londonas Centrālajā Sentmartina koledžā (Central Saint Martins), jo uzskata, ka lai turpinātu veikt izmaiņas arī Latvijā, nepieciešams attīstīties tālāk, bet pašreizējā Latvijas izglītības vide feminismu neatbalsta. Mētra veido performatīvu medicīnisku operāciju naratīvu, lai apspēlētu mātišķības un sievietes sociālo, kulturālo un politisko konstrukciju. Mētra izmanto savu pieredzi ar veikto sterilizāciju (olvadu nosiešana) Taizemē, himenoplastiju (jaunavības plēves atjaunošanu) Polijā un sākuma konsultācijas IVF (in vitro fertilization) Bulgārijā kā publisku platformu, ar kuras palīdzību aktualizēt apspriežamās tēmas sabiedrībā.

Vivianna Maria Stanislavska ilustrē grāmatas, zīmē komiksus, animē, interesējas par feminisma procesiem un kļuvusi par laureāti izstādē «Sievietei būt». Pagājušajā gadā ieguvusi Jāņa Baltvilka balvu «Jaunaudze» par debiju grāmatu mākslā, un viņas melnbaltā grafika rotā grupas «Dzelzs vilks» albumu «Kālabad». Sarīkojusi 3 personālizstādes un regulāri piedalās dažādās grupu izstādēs. Viviannu aizrauj pirmatnēji mīti par sievietes lomu un attēlojumu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu