Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Klajā nākusi Stefana Cveiga noveļu izlase «Šaha novele un citi darbi»

TVNET
Klajā nākusi Stefana Cveiga noveļu izlase «Šaha novele un citi darbi»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Klasikas sērijā apgāds «Jumava» laidis klajā austriešu rakstnieka Stefana Cveiga (Stefan Zweig) grāmatu «Šaha novele un citi stāsti».

Austriešu rakstnieks Stefans Cveigs ir viens no 20. gs. izcilākajiem noveļu meistariem. Viņa noveļu varoņi piedzīvo personiskas drāmas, kurām ir izšķiroša loma viņu turpmākajā dzīvē. Tie ir stāsti, kas psiholoģiskā ietilpīguma un sižeta pavērsienu ziņā līdzinās miniromāniem. Pazīstamākais no Cveiga meistardarbiem ir «Šaha novele», kas iekļauta krājumā kā tituldarbs.

«Viena no intrigām, kas caurvij Stefana Cveiga «Šaha noveli», ir divi savstarpēji saistīti jautājumi. Vai Lielā Spēle ar nosaukumu «dzīve» ir kaut kādā veidā salīdzināma ar šahu? Un vai īpaši talantīgs un apdāvināts šaha entuziasts var uzvarēt pasaules čempionu? Lai kāda nebūtu atbilde, arī Cveigs domā, ka pat vissarežģītākajai šaha spēlei piemīt brīnišķīgas spējas padarīt mūsu prātu asāku, veiklāku un stiprāku. Tas dzīvē var noderēt.»,Dana Reizniece-Ozola.

www.jumava.lv

Foto: publicitātes
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu