Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Līgatnes dabas takas aicina satikt zvērus tumsā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Sestdien, 28.janvārī, plkst.18:00 Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina ikvienu interesentu uz kopīgu vakara pārgājienu «Satiec zvērus tumsā!», kas norisināsies Līgatnes dabas takās.

Pārgājienu vadīs Līgatnes dabas taku darbinieki, un tā laikā būs iespēja ieraudzīt pūces, saostīt mežacūkas, mēģināt uzminēt, kur paslēpušies lūšu ģimenes pārstāvji. Savukārt pēc pastaigas kopā ar rosīgajiem meža iemītniekiem varēs zīlēt zaķa pēdu noslēpumus, uzrakstīt savu novēlējumu mīļākajam meža zvēram un klausīties Līgatnes meža pasaku pie iedegta kamīna dabas izglītības centrā «Pauguri».

Dažu sugu dzīvnieku aktīvā rosīšanās un ikdienas gaitas nebeidzas līdz ar tumsas iestāšanos. Šiem dzīvniekiem tieši tumsas aizsegā sākas aktīvākā dzīve - savas teritorijas apgaita, barības meklēšana un kopīga darbošanās ģimenes lokā. Turklāt Līgatnes dabas taku dzīvniekus nemulsina arī mainīgie laika apstākļi, jo tie ir lieliski pielāgojušies ziemas sezonai, uzaudzējot biezus kažokus. Daļai dzīvnieku tieši ziemas sezona ir laiks, ko tie izbauda rotaļājoties un aktīvi darbojoties savā teritorijā, dodot iespēju ikvienam apmeklētājam priecāties par dzīvnieku izdarībām.

Šis būs jau otrais pārgājiens tumšajā diennakts laikā. «Pirmoreiz aktīvās atpūtas cienītājus un dabas draugus ciemoties Līgatnes dabas takās tieši vakarā aicinājām pagājušā gada nogalē - 17.decembrī. Interese bija ļoti liela, tādēļ rīkojam šādu pārgājienu atkārtoti, dodot iespēju izbaudīt nakts burvību mežā arī tiem, kas iepriekš netika,» stāsta DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Pārgājiens sāksies pie Līgatnes dabas taku Informācijas centra. Līdzi jāņem kabatas lukturītis. Rūpējoties par savu labsajūtu, DAP aicina vilkt laika apstākļiem un pastaigai dabā piemērotu apģērbu.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru «Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs».

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu