Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Klajā nāk 11. «Grega dienasgrāmata»!

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Tieši šodien visā pasaulē un arī Latvijā savu ceļu pie lasītājiem sāk nu jau pēc kārtas 11. «Grega dienasgrāmata».

Nebūs pārspīlēts, ja teiksim – amerikāņu rakstnieks Džefs Kinnijs ar pirmo grāmatu no sērijas «Grega dienasgrāmata» 2007. gadā aizsāka jaunu ēru visas pasaules bērnu un pusaudžu literatūrā. Apgalvojumi, ka mūsdienu bērni vairs grāmatas nemīl un nelasa, izrādījās nieki – grāmatas par Grega Heflija piedzīvojumiem ar aizrautību lasa un ar nepacietību gaida visā pasaulē, turklāt lasītāju vidū ir gan dažāda vecuma zēni un meitenes, gan (nereti) viņu vecāki, kuri no saviem bērniem šīs grāmatas klusībā «aizņemas»… Grega uzvaras gājiens visā pasaulē ir iedvesmojis daudzu līdzīgu sēriju tapšanu – «Nikijas dienasgrāmata», «Toms Geitss» un citas – tomēr Grega popularitātes fenomens paliek nepārspēts.

Pirms nepilna gada – 2015. gada decembra sākumā – vienlaikus ar 10. Grega dienasgrāmatas iznākšanu Latvijā viesojās arī pats Džefs Kinnijs, un grāmatas atvēršanas pasākums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcināja gandrīz tūkstoti bērnu no visiem Latvijas novadiem. Šā pasākuma laikā izskanēja arī ziņa, ka desmitā ir šīs sērijas pēdējā grāmata; to dzirdot, īstenie Grega draugi ne pa jokam noskuma. Par laimi, tas izrādījās vien pārpratums, un no šā gada 1. novembra pie lasītājiem visā pasaulē un arī Latvijā steidz jau 11. Grega dienasgrāmata – «Uz naža asmens».

Grega Heflija dzīve kļūst arvien saspringtāka. Viņa mamma domā, ka videospēles pārvērš smadzenes biezputrā, tāpēc vēlas, lai dēls beidzot noliktu pulti un attīstītu savu «radošo pusi». It kā ar to vēl nepietiktu, tuvojas Helovīna vakars, un Gregam no visām pusēm uzglūn raizes. 
Kad Gregs atrod paciņu želejas tārpu, viņam rodas ideja. Varbūt mamma liks viņu mierā, ja viņš uzņems filmu un... kļūs bagāts un slavens? Bet varbūt šā plāna īstenošana tikai dubultos Grega nepatikšanas?

Foto: publicitātes

Džefs Kinnijs ir ne tikai iemīļots rakstnieks, bet arī interneta spēļu veidotājs, karikatūrists, producents un grāmatnīcas un kafejnīcas īpašnieks. Laikrakstā Times viņš nosaukts par vienu no 100 ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē. Grega dienasgrāmatas izdotas vairāk nekā 60 valstīs un tulkotas 35 valodās. Pēc iemīļotajām grāmatām uzņemtas trīs filmas un ir izziņota arī ceturtā. Wimpy Kid ir sava oficiāla mājas lapa un fanu klubs (www.wimpykid.com).

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu