Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks «Dzīvnieku dienas 2016»

TVNET
Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks «Dzīvnieku dienas 2016»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

14.oktobrī Rīgas Zooloģiskais dārzs sagaidīs savu 104.dzimšanas dienu, un tāpēc jau šajās brīvdienās - 15. un 16. oktobrī gan Rīgā, gan arī filiālē «Cīruļi» rīkojam tradicionālās Dzīvnieku dienas! Jau ierasts, ka Dzīvnieku dienās īpaši ciemos tiek aicināti apmeklētāji, kuri visu savu mūžu popularizējuši dzīvnieku pasauli, vārdā vai (un) uzvārdā lietojot kāda dzīvnieka nosaukumu.

Kurš dzīvnieks būs populārākais Zoodārza apmeklētāju vārdos un uzvārdos?

To noskaidrosim jau 15. un 16. oktobrī, kad Rīgas Zoodārzā un Zoodārza filiālē «Cīruļi» risināsies jau trīspadsmitais «Dzīvnieku dienu» čempionāta fināls. Īpašie apmeklētāji, kuru vārdā vai uzvārdā atrodams dzīvnieka nosaukums (uzrādot personu apliecinošu dokumentu), saņems 50% atlaidi no pamatcenas ieejas biļetei Rīgas Zooloģiskajā dārzā vai filiālē «Cīruļi»! Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no ticama interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Pie tīģeru mītnes darbosies radošā darbnīca

Sestdien un svētdien (15. un 16. oktobrī) tīģeru mītnes skatu laukumā no plkst. 12.00-16.00 darbosies radošā darbnīca, kurā ikviens zoodārza apmeklētājs varēs piedalīties dažādās prāta spēlēs.

«Dzīvnieku dienu 2016» tradicionāla sacensība - kurš dzīvnieks populārākais?

Neklātienes sacensība par to, kurš dzīvnieks populārāks Rīgas zoodārza un filiāles «Cīruļi» apmeklētāju vārdos un uzvārdos, katru gadu ir pulcējusi lielu skaitu interesentu. Un par populārāko dzīvnieku ik gadu ir bijusi sīva konkurence. Līderu godā tikuši celti gan Lāči, gan Brieži, gan Gulbji, gan Vilki, gan Zaķi, gan arī Baloži. Savukārt cieši uz papēžiem minuši gan Gaiļi, gan Strazdi, gan Kazas, gan Ērgļi, gan Vanagi, gan Cīruļi, gan arī Lūši.

Pērn Rīgas Zoodārzu un filiāli «Cīruļi» apmeklēja 615 cilvēki, kuru vārdos un uzvārdos bija paslēpies dzīvnieka nosaukums. Kopumā tika aptvertas 77 sugas. Lai arī Cīruļi sākumā izvirzījās stabilā vadībā, tomēr savu pārsvaru tie nespēja noturēt. Apkopojot abu dienu rezultātus, 2015. gada Dzīvnieku dienās vinnēja dažādās valodās minēti Gulbji. Tiem cieši sekoja Lūši, Strazdi un Brieži. Savukārt Cīruļiem kopā ar Gaiļiem un Baložiem nācās samierināties ar dalītu piekto vietu. No interesantākajiem dzīvniekiem varam minēt Grēvi, Irbi, Vēzi, Tilbīti un Blusu.

Bet kurš dzīvnieks uzvarēs šogad un cik dārza apmeklētājiem ar dzīvnieku nosaukumu saistīts būs gan vārds, gan uzvārds? Intriga atrisināsies jau pavisam drīz! Atbalstām savējos un tiekamies Dzīvnieku dienās zoodārzā!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu