Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gaujas filmai «Nekas mūs neapturēs» uzbūvēts mājas makets dabīgā izmērā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Aija Melbārde

Līdzās Āraišu vējdzirnavām sācies Andra Gaujas spēlfilmas «Nekas mūs neapturēs» uzņemšanas otrais periods. Filmas vizuālajam spēkam šoreiz radīta pilnībā funkcionējoša dzīvojamās mājas dekorācija.

Filma ir režisora Andra Gaujas otrā pilnmetrāžas spēlfilma (pirmā bija «Izlaiduma gads» (2014)), un šis ir stāsts par lepniem cilvēkiem. Harismātiskais mūzikas producents Ralfs (Andris Keišs) sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu (Kristīne Nevarauska), meitu (Dārta Stepanova) un jauno mīlestību (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā. Pretēji gaidītajam šis eksperiments pārvēršas bezkompromisu cīņā katram par savām interesēm.

Jau pērn rudenī pirmajam uzņemšanas periodam filmas veidotāji (režisors un producents Andris Gauja, mākslinieks Jurģis Krāsons, operators Aleksandrs Grebņevs, tērpu māksliniece Līga Krāsone un citi) uzbūvēja Rīgā, Andrejsalā piecstāvīgu dekorāciju, kas imitē vējdzirnavu interjeru; tā tika pilnībā nojaukta uzreiz pēc filmēšanas pabeigšanas. Šoreiz filmas komanda ir atvēzējusies vēl plašāk, realizējot vīziju par stāsta galveno varoņu idillisko dzīvesvietu — modernu dzīvojamo māju Āraišu vējdzirnavu kalna nogāzē.

Kristīne Nevarauska Andra Gaujas spēlfilmā «Nekas mūs neapturēs»
Kristīne Nevarauska Andra Gaujas spēlfilmā «Nekas mūs neapturēs» Foto: Aija Melbārde

Āraišu (Drabešu) vējdzirnavas, kur notiks noslēdzošais filmēšanas posms, ir leģendāra vieta, kur uzņemtas epizodes filmām «Purva bridējs» (1966), «Vella kalpi» (1970), «Mērnieku laiki» (1968), «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» (1981) un citiem klasiskiem kinodarbiem.

Filma, kuras kopbudžets ir plānots 700 000 EUR, top ar Nacionālā Kino centra un daudzu sponsoru atbalstu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu