Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šonedēļ Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā, kas norisināsies šonedēļ no 7. septembra līdz 11. septembrim, piedalīsies 25 projekti, pārstāvot 16 valstis, informēja Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma projekta vadītāja Zanda Dūdiņa. Forumā tiks pārstāvētas Baltijas valstis, Ukraina, Baltkrievija, Gruzija, Vācija, Bulgārija, Dānija, Somija, Krievija, Francija, Lielbritānija, Zviedrija, Slovākija un Čehija.

Starptautisku televīzijas ekspertu un filmu fondu pārstāvju vērtējumam Rīgā tiks piedāvātas topošās filmas par bezbailīgiem jauniešiem, kas rāpjas augstākajās Krievijas celtnēs un torņos bez jelkādiem drošības līdzekļiem, būs arī projekti par sieviešu cietumu Baltkrievijā, par vīru paradīzi Krievijā - garāžu, kā arī par piedošanu kara noziedzniekiem, Ukrainas jaunajiem zinātniekiem - mušu pētniekiem un par citām tēmām.

Latviju Baltijas jūras dokumentālajā forumā pārstāvēs četri projekti - dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka Latvijas portrets bērnu acīm, Lailas Pakalniņas ceļojums plastmasas karotei pa pēdām, kas top sadarbībā ar producentiem Igaunijā un Lietuvā, būs arī apjomīgs veltījums Baltijas valstu kino jaunajam vilnim Kristīnes Briedes un Audriusa Stoņa režijā, kā arī studijā «Ego Media» topošā filma par skandalozo krievu mākslinieku Pjotru Pavļenski, kurš izmanto savu ķermeni, radot pret politisko iekārtu vērstas performances.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļus, bet skatītājiem Latvijā piedāvā iepazīties ar ievērojamām pēdējo gadu filmām.

Foto: publicitātes

Dalība projektu tirgū profesionāļiem palīdz piesaistīt līdzfinansējumu filmu producēšanai, kā arī nodrošināt pabeigto filmu demonstrēšanu starptautiskajai auditorijai. Ik gadu filmu projektus vērtē 14 līdz 16 eksperti, tostarp «Arte», BBC pārstāvji. Pirms projektu tirgus filmu profesionāļi piedalās īpašos sagatavošanas kursos, ko vada starptautiski atzīti dokumentālā kino eksperti un pieredzējuši producenti.

Skatītājiem gan Rīgā, gan Latvijas reģionos forums piedāvās dokumentālo filmu programmu «Ārpus labā un ļaunā». Notiks arī diskusijas ar filmu pārstāvjiem.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu organizē Nacionālais kino centrs, tas notiks jau 20. reizi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu